15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Vali Kandıralı muhtarları dinledi

Vali Kandıralı muhtarları dinledi
Güncel Yazdır

Haber

Kandıra Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Vali Hüseyin Aksoy , “Muhtarlar devletle vatandaş arasındaki köprünün en önemli ayağını oluşturmaktadır. Muhtarlar mesai arkadaşlarımdır. Özellikle vatandaşların sıkıntılarını onlarla yaşayan sizler, o sıkıntıları bizlere aktarıyorsunuz. Çözüm üretmek adına buradayız” dedi

Vali Hüseyin Aksoy Kandıra’da Muhtarlarla bir araya geldi. Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan,  İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve Kandıralı muhtarlar katılım gösterdi.

 

“ÇÖZÜM ÜRETMEK ADINA BURADAYIZ”

Muhtarlar toplantısı programı saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Hüseyin Aksoy gerçekleştirdiği konuşmada, “Bugün Kandıra ilçemize gelerek muhtarlarımızın bize aktaracakları sorunları il müdürleriyle değerlendirmek üzere bir aradayız. Muhtarlar devletle vatandaş arasındaki köprünün en önemli ayağını oluşturmaktadır. Muhtarlar mesai arkadaşlarımdır. Yerel yönetimlerin en önemli ayağını muhtarlar oluşturuyor. Muhtarlarımızın görevleri günümüzde farklılaşarak sürüyor. Özellikle vatandaşların sıkıntılarını onlarla yaşayan sizler o sıkıntıları bizlere aktarıyorsunuz. Çözüm üretmek adına buradayız” dedi

 

“EĞİTİM EN ÖNEMLİ KONUMUZ”

“Eğitim bizim en önemli konumuz” diyen Vali Aksoy, “Eğitimde bir eksikliğin faturası ilerleyen dönemde bize ağır bir şekilde çıkar. Mahallemizde okul çağındaki bütün çocukların okullaşması gerekir. Bu nitelikteki çocuğun varlığını en iyi siz bilirsiniz mahallerde. Çocuklar bazen maddi durumlar öne sürülerek okula gönderilmiyor. Bu kabul edeceğimiz bir durum değil. Okul çağında olup okula devam etmeyen hiçbir öğrencimiz olmamalı. Okula uzun süre devam etmeyen öğrenciler de oluyor. Onların da okula devam etmesi konusunda gerekli kurumlarla istişare içerisinde bu çalışmaları ortaya koymalıyız” şeklinde konuştu.

 

“ORGANİK TARIMA YÖNELMELİYİZ”

İlçenin tarım potansiyelini ortaya koyması için organik tarımın yapılması gerektiğinin altını çizen Vali Aksoy, “Taşımalı sistemde şu anda bir sorun yok. Okul yaşını geçirmiş çocuklarımız da olabiliyor. Onları da dışarıdan açık okullarda okutmalıyız. Halk eğitim kursları var. İhtiyaç duyulan her kursu vatandaşlarımıza açacağız. Bu talepleri de ilgili müdürlüklerimize aktardığınızda gereği yapılacaktır. Kandıra özellikle tarım ağırlıklı bir ilçe. Tarımın süreç içerisinde daha iyi bir noktaya gelmesi hepimizin hedefi. Organik tarıma yönelmemiz lazım. Tüketiciler artık bilinçli bir hale gelmeye başladı. Bu potansiyelimizi daha iyi değerlendirmeliyiz” diye konuştu.

 

YASA DIŞI GÖÇ KONUSU

Vali Hüseyin Aksoy sözlerini, “Yolun genişlemesi çalışmaları başladı. İnşallah aksilik olmazsa belirlenen süre içerisinde yol çalışması da tamamlanacak. Nüfus cüzdanları değişiyor. Kandıra ilçemizde yüzde 18 oranında vatandaş yeni kimliklerini almış. Yılbaşından itibaren nüfus idarelerimiz pasaport ve ehliyet verebilecek. Yasadışı göç konusunda son dönemde bölgemiz kullanılmaya başlandı. Mahallenizde yabancı insanlara ilişkin şüpheli bir durum gördüğünüzde bunu emniyet güçlerine bildirin. Bu anlamda aldığımız tedbirler var. Buna asla müsaade etmeyeceğiz” ifadeleriyle sonlandırdı.  Ardından Vali Hüseyin Aksoy, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken muhtarların sorunlarını dinledi.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr