14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Konak İzmit’ten eğitimlere tam destek

Konak İzmit’ten eğitimlere tam destek
Sağlık Yazdır

Konak Hastaneleri İzmit, eğitim serisine “Sağlıklı Beslenme ve Obezite ile Mücadele”yi de ekledi. 2017-2018 Eğitim öğretim yılının ilk eğitimi, Beslenme ve Diyet Uzmanı Lalenur Balcı tarafından İzmit Güneş Okulları’nda gerçekleştirildi

Geçtiğimiz yıl toplumu bilinçlendirme amaçlı başlattığı çocuklara yönelik el hijyeni eğitim ve seminerleri büyük ilgi gören ve bu yıl da devam eden  Konak Hastaneleri  İzmit,  bu yılki okullara verilecek eğitimler serisine çağımızın en önemli sorunlarından birini  , Sağlıklı Beslenme ve Obezite ile Mücadele başlığını  da ekledi. Konak Hastanesi İzmit Beslenme ve Diyet Uzmanı Lalenur Balcı tarafından verilecek eğitimlerin ilki, 18 Ekim 2017 tarihinde İzmit Güneş Okulları’nda iki oturum halinde ilkokul öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirildi.

 

Kurumlardan gelen ihtiyaç ve talepler doğrultusunda planlanan ve önümüzdeki dönemde de çeşitli kurum ve kuruluşlarda devam edecek olan eğitimler ile “kaliteli bir yaşam” hedeflediklerini söyleyen Lalenur Balcı, “Obezite ile mücadelede en önemli faktörlerin başında sağlıklı beslenme geliyor. Uzun zamandır dünyanın en önemli sağlık sorunları arasında ilk sıralarda yer alan ve her geçen gün giderek yaygınlaşan obezite hastalığını sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirerek önlemek büyük ölçüde mümkün. Elbette vücut kimyasının birtakım ilaçlar ya da hormonal bozukluklar kaynaklı yaşadığı değişim gibi birçok faktör de obeziteye yol açabiliyor. Ancak buradaki en önemli nokta şu ki, obezitenin hangi aşamada olursa olsun baş düşmanı sağlıklı beslenme. Sadece obezite değil, diğer birçok hastalığın da önlenmesinde en önemli mücadele faktörü olan sağlıklı beslenmeyi günlük alışkanlıklarımız arasına sokarak kaliteli bir yaşam için basit ama önemli bir adım atmış oluruz. Bu nedenle Konak Hastaneleri İzmit olarak obeziteyle mücadelede sağlıklı beslenme eğitimlerine büyük önem veriyoruz” dedi.

Sağlıklı bir toplum için bireyleri sağlıklı yaşam adına bilinçlendirme görevini misyon edinen Konak Hastaneleri  İzmit, kurum ve kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda belirlenecek konularda önümüzdeki dönemde de eğitim ve seminerlerine devam edecek. 

 

Özel Konak Hastaneleri Hakkında

1995 yılında İzmit'te kurulan Konak Sağlık Grubu, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Yatırımlarını günden güne genişleten Konak Sağlık Grubu 2013 yılında bünyesine kattığı Gebze Tıp Merkezi'ni 2015 yılında A Sınıf hastane Özel Gebze Konak Hastanesi olarak hizmete aldı. 2014 yılında hizmete giren Gölcük Aile Konak Hastanesi ile yapmış olduğu aynı yıl Sakarya’ da bünyesine kattığı Konak Tıp Merkezi ile 2016 yılında 4. büyük hastanesi olan Özel Sakarya Konak Hastanesi hizmete girmiştir.

Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyak Rehabilitasyon, Çocuk Cerrahisi, Trans Manyetik Stimulasyon (TMS), Alerji Hastalıkları Tedavisi,  Hilterapi,  Mikro Cerrahi, Obezite Cerrahisi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 10.000 m2 yakın kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 Mart ayında hizmete giren Kocaeli'nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin, Hazan Yağcıoğlu Taştaner-

htastaner@konakhastanesi.com.tr

0(530) 498 61 33- 444 95 95-1930

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu