17 Aralık 2018 Pazartesi
Öztekin Kaşukci

Kanser olunca hastane yönetimine dava açtı

Kanser olunca hastane yönetimine dava açtı
Sağlık Yazdır

Haber

Seka Devlet Hastanesi'nde röntgen teknisyeni olarak çalışırken fazla mesai yüzünden kanser olan Ahmet Atalay, hastane yönetimine görevi kötüye kullanma ve ihmal suçundan dava açtı

7 Ekim tarihinde Muharrem Şenol imzalı “Beni kanser ettiler” başlıklı manşet haberimiz ses getirdi. Yaptığımız haberin ardından, Türk Sağlık-Sen, İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde röntgen teknisyenlerinin usulsüz ve kanuna aykırı şekilde çalıştırıldığını, bu nedenle bir teknisyenin kanser olduğunu belirterek, önceki gün sorumsuz idareciler hakkında dava açacaklarını kaydetmişti.

 

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA VE İHMAL

Seka Devlet Hastanesi'nde 7 yıldır röntgen teknisyeni olarak çalışırken fazla mesai nedeniyle maruz kaldığı radyasyondan dolayı troid kanseri olan Ahmet Atalay isimli personel, Adliyeye gelerek İzmit Seka Devlet Hastanesi Başhekimi Sadullah Kıvanç Tunç ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Canan Yılmaz'a "Görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal"den dava açtı. Konunun en başından beri takipçisi olan Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker de üyesi ile birlikte Adliyeye gelerek kendisine destek verdi. Suç duyurusunda bulunan Atalay'ın yanı sıra Çeker ile birlikte Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan ve Kocaeli Üniversitesi İşyeri Temsilcisi Yalçın Gül de yanında yer aldı.

 

UYARILARIMIZA RAĞMEN TEDBİR ALINMADI

Adliye önünde açıklama yapan Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, "Kamu kurumlarında ciddi derecede usulsüzlükler yaşanmakta olup Türk Sağlık Sen olarak sorumlu sendikacılığımız gereği üyelerimizden gelen şikayetler ve bilgi belgeler çerçevesinde yapılan usulsüzlüklerle ilgili davalar açıyoruz, kurumlara müracaatlarımızı yapıyoruz. Ama son yaşanan olay ülkemizde röntgen çalışanlarına sıkıntı verecek bir olay. Bu olayla ilgili yetkilileri geçen sene o kadar uyarmamıza rağmen gerekli tedbirler alınmadı. Bizim basın açıklamamızdan sonra sadece suni tedbirler uygulamakla geçiştirdiler" şeklinde konuştu.

 

NEDEN KOCAELİ'DE 100-150 AÇIK VAR?

Devamında Çeker, "Basın açıklamasından sonra sadece 5 röntgen teknisyeni geldi. İki ay geçici görev yaptılar. Geçici görevlendirmelerin süreklilik arz edeceği yönünde bilgiler geldi bize. Kocaeli'de neden 100-150 tane röntgen teknisyeni açığı var? Hiçbir kadro unvanına göre yeterli personel istihdamı sağlanamamaktadır. Sonra da tedavisi mümkün olmayan hastalıklar meydana geliyor. Yine aynı hastanede bir arkadaşımızın modül olduğu, bir arkadaşımızın SA olduğu, birinde de şüphe olduğu bilgisi geldi. Biz üyemize destek sağladık. Davasını açtık. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Buradan Sayın Valimizi, milletvekillerimizi göreve davet ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu