12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

Seka Devlet’e dava açacaklar

Seka Devlet’e dava açacaklar
Sağlık Yazdır

7 Ekim 2017 tarihinde Muharrem Şenol imzalı “Beni kanser ettiler” başlıklı manşet haberimiz ses getirdi. Yaptığımız haberin ardından, Türk Sağlık-Sen, İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde röntgen teknisyenlerinin usulsüz ve kanuna aykırı şekilde çalıştırıldığını, bu nedenle bir teknisyenin kanser olduğunu belirterek, yarın sorumsuz idareciler hakkında dava açacaklarını kaydetti

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde görev yapan röntgen teknisyenlerini kanun ve yönetmeliklere aykırı olarak usulsüz şekilde mesai saatleri üzerinde fazla çalıştırdıkları ve bu nedenle de bir röntgen teknisyeninin tiroit kanserine yakalandığı gerekçesiyle hastanenin idarecilerine dava açacaklarını duyurdu. Çeker, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde görev yapan röntgen teknisyenlerinin kanun ve yönetmeliklere aykırı usulsüz bir şekilde mesai saatleri üzerinde fazla çalıştırılarak sağlıklarının idare tarafından riske atılması, eksik personel ve aşırı iş yoğunluğundan dolayı bir röntgen teknisyeninin tiroit kanserine yakalanması nedeniyle pazartesi günü (yarın) üyemiz adına ‘sorumsuz idareciler’ hakkında dava açıyoruz. İlgililere duyurulur.”

1

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu