18 Ekim 2018 Perşembe

Kosova’dan VM Medical Park’a uzanan, bir hayata dönüş hikayesi

Kosova’dan VM Medical Park’a uzanan, bir hayata dönüş hikayesi
Sağlık Yazdır

Haber

Kosova’da geçtiğimiz ay karşıdan karşıya geçerken bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanan Besart Callaki(9) özel uçak ile Cengiz Topel Havaalanına oradanda VM Medical Park Hastanesine getirildi. Deneyimli ekip öldü denilen Besart’ı tekrar hayata döndürdü

Avrupa’nın göbeği sayılabilecek dost ve kardeş ülke Kosova Cumhuriyeti’nde geçtiğimiz ay dondurma almak için yolu karşıdan karşıya geçmek isteyen 9 yaşındaki Besart Callaki isimli çocuğa bir araç çarpmış ve çocuk koma halinde hastaneye kaldırılmıştı. İlk müdahalesi yapılan ancak daha kapsamlı bir hastanede tedavi altına alınması gereken Kosovalı gencin imdadına VM Medical Park Hastanesi yetişti.

 

HAYATA DÖNDÜ

Kosova’dan özel uçak ile Cengiz Topel Havaalanına getirtilen komadaki 9 yaşındaki Besart Callaki, havaalanında VM Medical Park hastanesine getirildi. Küçük Besart, VM Medical Park Genel Müdürü ve Beyin Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Soner Şahin ve ekibi tarafından ameliyata alındı. Kosova’dan babası Halim Callaki ile birlikte bilinci kapalı bir şekilde VM Medicalpark Hastanesine getirtilen Besart, ameliyat sonrasında adeta hayat buldu.

 

TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

Saatler süren riskli ameliyatın ardından Fizik Tedavi ünitesine alınan Besart’ın, egzersizlere de olumlu cevap vermesi Kosovalı Besart ve ailesini de çok mutlu etti. Ameliyatın ardından adeta hayata yeniden dönen ve Türkçe de öğrenmeye başlayan Besart’ın Doç. Dr. Soner Şahin başta olmak üzere tüm sağlık personeli ile de çok iyi anlaştığı belirtildi.

 

ŞAHİN:YURT DIŞINDAN

TERCİH EDİLİYORUZ

Konu hakkında bilgi veren Doç. Dr. Soner Şahin, “ VM Medicalpark Hastaneler Grubumuz, Uluslararası Hasta Merkezimiz ile Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesi ile sürekli temas halinde. Hekim kadrosu ile rüştünü ispat etmiş olan VM Medical Park grubumuz bu nedenle yurt dışından tercih ediliyor. Kosova Sağlık Bakanlığı kaza geçiren Besart kardeşimizin durumu ile ilgili Uluslararası Hasta Merkezimiz ile görüşmüş ve sonrasında özel uçak ile Cengiz Topel Havaalanına getirildi.

 

BİZİ MUTLU EDİYOR

Burada koma halinde gelen kardeşimize yaptığımız ameliyat ve sonrasındaki fizik tedavi sürecimiz çok başarılı geçti. Fizik Tedavi Ünitemizin başarılı hekimleri Dr. Ertunga Öney, Doç. Dr. Özbil Korkmaz ve ekibimizin de başarılı müdahaleleri ile küçük Besart şu anda yürüyebilecek noktaya geldi. Bu manada çok mutluyuz. Bizimle birlikte, ülkemizin de tercih edilmesi bizleri mutlu etmektedir” dedi. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr