15 Ekim 2018 Pazartesi

Kent protokolü muhtarlarla buluştu

Kent protokolü muhtarlarla buluştu
Güncel Yazdır

Haber

Muhtarlar Günü’nde tüm ilçe muhtarları ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘’Cumhurbaşkanımız da muhtarlarımıza son derece önem veriyor. Bazen kıskanıyorum. Bizimle bu kadar bir araya gelmiyor’’ dedi

Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tüm ilçe muhtarlarına yönelik Antikkapı Restoran’da program düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programa Vali Hüseyin Aksoy, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Muhtarlar Derneği Fahri Başkanı Mustafa Pehlivan, kamu kurumları il müdürleri ve yüzlerce muhtar katılım sağladı.

 

İL BAŞKANLARI

 

 

SANER,

 

KÖPRÜ VAZİFESİ

Programın açılış konuşmasını 33 yıldır muhtarlık görevini sürdüren Tepecik Mahalle Muhtarı Güngör Saner, ‘’Bu günümüzde bizim için böyle bir program düzenlediğiniz için teşekkür ediyorum. Biz muhtarlar bulunduğumuz mahallede ve köyde hem devletin tüm kurumlarını hem de bizi seçenlerin birer temsilcileriyiz. Yerel demokrasi kültürümüzün en eski örneğini temsil eden muhtarlığımız demokrasi nehrimizin en önemli kollarıdır. Seçimle iş başına gelen ve taçlandırılmış kişiler olarak, aynı zamanda güvenilir kişi olmanın yanında mahallemizin ve köyümüzün sır küpüdür. Halkımızın kamu kurumları ile olan ilişkilerinde aracı bir rol üstleniriz. Köprü vazifesi yaparız’’ dedi.

 

KARAOSMANOĞLU

 

 

BAZEN KISKANIYORUM

Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘’Halka en yakın siyasetçilerimiz muhtarlarımız. Başı ağrıyan derdi olan en yakın muhtarına gider. Cumhurbaşkanımız da muhtarlarımıza son derece önem veriyor. Bazen kıskanıyorum. Bizimle bu kadar bir araya gelmiyor. Muhtarlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Büyük bir bölümünün onlara yakışır bir yeri var. Onlar için elimizden gelen tüm gayretlerimizi göstermeye devam edeceğiz. Muhtarlar benim için en yakın hizmet arkadaşıdır. Ben buradan tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, katılan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 

VALİ (2)

 

OKUMAYAN ÇOCUKLARIMIZI BİLDİRİN

Son olarak kürsüye çıkan Vali Hüseyin Aksoy ise, ‘’Muhtarlarımız halkın doğrudan seçtiği vatandaşın en yakınında olan mesai arkadaşlarımızdır. İçişleri Bakanlığı ve belediyelerimizde özel birimler oluşturuldu. Buradaki amaç vatandaşlarımızın sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulmasıdır. Ben de önümüzdeki aylarda, günlerde ilçelerimizde bir araya gelerek sizlerle, çözüm üretme adına gayret göstereceğiz. Muhtar arkadaşlarımızdan istediğim bir konu var. En önemli konumuz eğitimdir. Özellikle okul çağında olup okumayan çocuklarımız varsa, onları kaymakamlıklarımız aracılığıyla bildirilmesini istiyorum. Bu bakımdan bir çocuk bile varsa onu kazanmalıyız. Eğer bir yerde yoksul bir vatandaşımız varsa, bizim onu bulup ihtiyaçlarını gidermek en önemli görevimizdir” ifadelerine yer verdi.

 

ANTİKKAPI (2)

 

5. DÖNEM

 

5. DÖNEM PLAKETİ ALAN MUHTARLAR

Başiskele Mehmetağa Mahalle Muhtarı İsmail Özkar, Çayırova Özgürlük Mahalle Muhtarı Rahman Güler, Darıca Cami Mahalle Muhtarı Hasan Basri Kayadelen, Derince TerziLER Mahalle Muhtarı Reşat Öztürk, Dilovası Kayapınar Mahalle Muhtarı Mehmet Sıddık Turak, Dilovası Orhangazi Mahalle Muhtarı Ebubekir Özavcı, Gölcük Atatürk Mahalle Muhtarı Necati Baz, Gölcük Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Ali Vasfi Kara, Gölcük Halıdere Mahalle Muhtarı Necati Atılgan, Gölcük Ulaşlı Yalı Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Tosun, İzmit Böğürtgen Mahalle Muhtarı İrfan Doğdu, İzmit Kozluca Mahalle Muhtarı Yusuf Karaaslan, İzmit Sekbanlı Mahalle Muhtarı Salim Sapmaz, İzmit Yeni Mahalle Muhtarı Tuncay Aşkın, Karamürsel Çamdibi Mahalle Muhtarı Ahmet Cahit Arıcı, Karamürsel Dereköy Mahalle Muhtarı Zeli Bomba, Karamürsel Pazarköy Mahalle Muhtarı Aydın Aygün, Kartepe Köseköy Mahalle Muhtarı Ali Yılmaz, Kandıra Karlı Mahalle Muhtarı Recep Şahin.

 

6. DÖNEM PLAKETİ ALAN MUHTARLAR

Kandıra Gebeşler Mahalle Muhtarı Recep Alçın, Kandıra Kaymaz Erikli Mahalle Muhtarı İbrahim Akçer.

 

7\'NCİ DÖNEM

 

7. DÖNEM PLAKETİ ALAN MUHTARLAR

Kandıra Çarşı Mahalle Muhtarı Ali Çıkrıkçı, Kandıra Selimköy Mahalle Muhtarı Aşır Ahmet Altın, Kandıra Terziler Mahalle Muhtarı Dursun Kalay, Körfez Agah Ateş Mahalle Muhtarı Halil Vardar, İzmit Tepecik Mahalle Muhtarı Güngör Saner, Gölcük Sofular Mahalle Muhtarı Hüseyin Türkan.

 

8. DÖNEM PLAKETİ ALAN MUHTARLAR

Darıca Yalı Mahalle Muhtarı Aytun Er.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr