16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Ünlü: Masanın kararı sonuca ulaştı

Ünlü: Masanın kararı sonuca ulaştı
Siyaset Yazdır

Haber

KEV Tesisleri ile ilgili konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “7 tane il başkanının toplantısını langırt oynamaktan ibaret sayanlara bir örnek olsun. Kocaelispor bizim için bir markadır. Masanın verdiği karar sonuca ulaşmıştır”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü, “MHP Kocaeli teşkilatı olarak çalışmalarımız kesintisiz devam etmektedir. Türkiye üzerinde olağanüstü oyunların ve Bizans entrikalarının yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Bu sebepledir ki zaman birlik olma zamanıdır. Bu yüzden MHP Kocaeli İl teşkilatı olarak İl Başkanları buluşmasını önemsiyoruz” dedi.

 

YAPICI MUHALEFET VURGUSU

Olağanüstü hallerde, insanlar kenetlenir diyen Ünlü, “Devlet, millet, vatan ve bayrak ön plana çıkar. Geride ne kaldıysa hepsi teferruat sayılır. Bütün ihtilaflar dondurulur. Tartışmalar, polemikler ertelenir. Küçük hesaplar rafa kaldırılır. Tabi buradan kast ettiğimiz siyaseten ortaya koyduğumuz müstakil iradenin tamamen ortadan kalkması anlamına gelmiyor. Yapıcı muhalefet anlayışımızla söylenmesi gerekenleri söylemekten imtina edeceğiz anlamına da gelmiyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde MHP’nin insan odaklı belediyecilik anlayışını Kocaeli“ de hakim kılma iddiamızdan vazgeçeceğimiz anlamına da gelmiyor” diye konuştu.

 

“SINAV TAMAMEN KALDIRILSIN”

Ünlü, “Kocaeli de başta trafik kaosu olmak üzere yereldeki eksiklikleri görmezden geleceğimiz anlamına da gelmiyor. Ya da merkezi hükümetin yanlışlarını tamamen görmezlikten geleceğimiz anlamına da gelmiyor. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Milli Eğitim sistemimize ki karmaşaya değinmiş ve hükümete önemli uyarı ve tavsiyelerde bulunmuştur. Milli eğitim istikbal demektir istiklalin güvencesidir. Milli eğitim sistemindeki karmaşa acilen çözülmelidir. Milli eğitimde her bakan değişikliği yeni bir politikaya kapı aralıyor yeni bir uygulama getiriyorsa durup düşünmeliyiz. Hükümetin politikası önemlidir. Üniversite sınav sistemindeki gelgitler kafa karışıklığı maalesef son bulmuş değildir. Öğrencilerimiz huzursuz anne babalar kaygılıdır. MHP olarak hükümete tavsiyemiz Üniversite sınavının tamamen kaldırılmasıdır” şeklinde konuştu.

 

“MASANIN KARARI SONUCA ULAŞTI”

KEV Tesisleri ile ilgili konuşan Ünlü, “7 tane il başkanının langırt oynamakla ibaret sayanlara bir örnektir. Kocaelispor bizim için bir markadır. Markanın değerinin kaybetmemesi gerekiyor bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapılmalıdır. Masanın verdiği karar sonuca ulaşmıştır. Herkese hayırlı olsun” dedi.  3 Aralık bizim için çok önemli diyen Ünlü, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak seçim tatbikatı yapacağız. Seçim varmış gibi çalışacağız. Seçim olacak gibi kendi çalışmalarımızı hazırlamak zorunda. Seçimlere 1 buçuk yıl var ve planlı bir şekilde çalışacağız. Kimse seçime son 3 ay kala çalışan bir MHP görmeyecek” diye konuştu. Ayıca MHP’nin programları hakkında bilgi veren Ünlü, “Yarın saat 14.00 ile 17.00 arası İzmit’te bulunan muhtarları ziyaret programımız var. Perşembe günü ise akşam Karamürsel’de 13 bölgede 40x40 saha programımızı yapacağız” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu