21 Ocak 2019 Pazartesi

Çocukların hijyen eğitimi Konak İzmit’e emanet

Çocukların hijyen eğitimi  Konak  İzmit’e emanet
Sağlık Yazdır

Konak Hastaneleri İzmit, çocuklara özel el hijyeni eğitimlerine, 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü etkinlikleri kapsamında Özel Körfezim Eğitim Kurumları’nda devam etti

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ilan edildiğinden bu yana 100’den fazla ülkede kutlanan 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü etkinlikleri kapsamında Konak Hastaneleri İzmit, 13 Ekim 2017 Cuma günü Özel Körfezim Eğitim Kurumları’nda okul öncesi (4-5-6 yaş grubu) çocuklara el hijyeni eğitimi ve doğru el yıkama teknikleri semineri verdi.

 

Konak Hastaneleri’nin ilk olarak 2016 yılında İzmit ve çevresindeki okullarda anaokulu öğrencileri için başlattığı “Tertemiz Eller, Sağlıklı Nesiller” projesi kapsamındaki eğitimlerin devamı niteliğindeki seminer, Konak Hastaneleri İzmit Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Tuba Doğancı Karacan liderliğinde gerçekleştirildi.


Solunum yoluyla bulaşan hastalıkların yanı sıra diğer pek çok hastalığın önlenmesinde en etkili koruma yöntemlerinin başında gelen el hijyeninin önemine dikkat çeken Doğancı Karacan, “Araştırmalar gösteriyor ki sadece el yıkama ile çocuklardaki ishal vakalarının ve ishale bağlı ölümlerin yaklaşık yüzde 50’si önlenebiliyor. İshal dışında diğer pek çok hastalığın da bu basit ama etkili yöntemle önüne geçebileceğimizi biliyoruz. Toplumun hijyen bilincinin oluşmasının ve sürdürülebilir olmasının temelini şüphesiz, çocuklara verilecek eğitimler oluşturuyor” dedi.
Konak Hastaneleri İzmit’in “Tertemiz Eller, Sağlıklı Nesiller” vizyonuyla 2016 yılında hayata geçirdiği proje kapsamında bugüne kadar İzmit ve çevresindeki okullarda 2000’in üzerinde anaokulu öğrencisine el hijyeni eğitimi verildi.


Özel Konak Hastaneleri Hakkında
1995 yılında İzmit'te kurulan Konak Sağlık Grubu, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Yatırımlarını günden güne genişleten Konak Sağlık Grubu 2013 yılında bünyesine kattığı Gebze Tıp Merkezi'ni 2015 yılında A Sınıf hastane Özel Gebze Konak Hastanesi olarak hizmete aldı. 2014 yılında hizmete giren Gölcük Aile Konak Hastanesi ile yapmış olduğu aynı yıl Sakarya’ da bünyesine kattığı Konak Tıp Merkezi ile 2016 yılında 4. büyük hastanesi olan Özel Sakarya Konak Hastanesi hizmete girmiştir.


Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyak Rehabilitasyon, Çocuk Cerrahisi, Trans Manyetik Stimulasyon (TMS), Alerji Hastalıkları Tedavisi, Hilterapi, Mikro Cerrahi, Obezite Cerrahisi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 10.000 m2 yakın kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 Mart ayında hizmete giren Kocaeli'nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.


Ayrıntılı Bilgi İçin, Hazan Yağcıoğlu Taştaner-
htastaner@konakhastanesi.com.tr
0(530) 498 61 33- 444 95 95-1930

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu