23 Ekim 2018 Salı

Belediye güreşçilerinden üç derece

Belediye güreşçilerinden üç derece
Spor Yazdır

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Gündoğdu’da düzenlenen yağlı güreşlerinde İzmit Belediyesporlu güreşçi Erdal Duman birinci, Furkan Turan ve Şener Sar ikinci oldu

Osmangazi Belediyesi ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 13. Batı Trakyalılar Panayırı ve 7. Uluslararası Balkan yağlı güreşleri bu yılda Gündoğdu’da yapıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği güreşleri, mesire alanını dolduran binlerce kişi izledi. Bir yandan panayırın keyfini çıkaran vatandaşlar diğer yandan kıran kırana geçen yağlı güreşleri takip etti.   İzmit Belediylesporlu güreşçi Erdal Duman küçük orta büyük boyda tüm rakiplerini yenip birinci oldu. İzmit Belediyespor güreş antrenörü olan ve aynı zamanda başaltında güreşen Şener Sar final güreşinde rakibi Adem Ustaoğlu’na yenilip ikinci oldu. Deste büyük boyda İzmit Belediyespor’un başarılı güreşçisi Furkan Turan final güreşinde Samsunlu rakibine yenilip ikinci oldu. Başpehlivanlıkta Kağıtspor güreşçisi Mustafa Bayram üçüncü oldu.

 

GÜREŞLERE BÜYÜK İLGİ

350 sporcunun yer aldığı yağlı güreşlere Türkiye'nin dört bir yanından katılan güreşçilerin yanı sıra Makedonya, Bulgaristan ve Yunanistan'dan birçok pehlivan katıldı. Sporcuların heyecanına ortak olan Osmangazi Belediye Başkan Vekili İsmail Kuş, düzenlenen etkinlikle birlikte sporun ve kardeşliğin pekiştiğini dile getirdi. Belediye olarak spora ve sporcuya her zaman destek verdiklerini vurgulayan Kuş,"Uluslararası düzeyde büyük önem taşıyan Türk milli sporumuz güreşe sahip çıkmanın ve vatandaşımızın yoğun ilgi gösterdiği bu etkinliğe destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. Renkli görüntülerin yaşandığı yağlı güreşlerde, güreşçiler 9 kategoride mücadele etti. 7. Uluslararası Balkan yağlı güreşlerinde Murat Aydoğdu Başpehlivan olurken, Cengiz Resimoğlu ise 30 bin TL karşılığında güreş ağası seçildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr