15 Ekim 2018 Pazartesi

Orhangazi Mahalle Semt konağı bitiyor

Orhangazi Mahalle Semt konağı bitiyor
Güncel Yazdır

Orhangazi Mahallesi'ne yapılan semt konağı inşaatı bitme aşamasına gelirken oldukça beğenilen semt konağı için Cumhuriyet Mahallesi sakinleride kendi mahallelerine aynınsın yapılmasını istediler

Bu yıl yapımına başlanan ve hızla bitme aşamasına getirilen Orhangazi Mahalle Semt Konağını, en kısa zamanda tamamlanıp açılışa hazır hale getiriliyor. Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, mahalle kültürünün ve ruhunun yaygınlaşması için büyük önem verdiği mahalle konaklarından biri daha kısa sürede halkın hizmetine açılacak. Orhangazi Mahallesi’ne geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan semt konağı kısa süre içersinde bitiyor.

 

SEMT KONAĞINDA NELER VAR

 

Semt konağıyla ilgili detayları da paylaşan Ali Toltar, “Semt konağında; Mescit, taziye alanı, Halkımız için sosyal alanlar, çocuklar için kütüphane, okuma salonu yer alıyor. Halkımızın bir araya gelerek hem sosyal yaşantılarını idame ettireceği hemde dayanışmanın sağlanacağı semt konaklarının bir yenisi daha hayata geçiyor. Burada gençlerimizin kitap okuyabilecekleri derslerini yapabilecekleri kütüphanede olacak. Çok amaçlı salonda ise;  taziye, toplantılar gibi bir takım faaliyetler de yapılabilecek” dedi.

 

CUMHURİYET MAHALLESİ SAKİNLERİDE İSTEDİ

 

Oldukça beğenilen Orhangazi Semt Konağı bitme aşamasına gelirken, Cumhuriyet Mahallesi sakinleri de bitme aşamasında olan semt konağının aynısını kendi mahallelerine yapılması için Başkan Toltar'ın kapısını çaldılar. Başkan Toltar ise gerekli çalışmanın biran önce yapılacağını ve aynı kültür merkezinden Cumhuriyet Mahallesi'ne de yapılacağını söyledi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr