23 Eylül 2018 Pazar
Global

Tatlıgül: Gelin Güvenlik İş ailesine katılın

Tatlıgül: Gelin Güvenlik İş ailesine katılın
Güncel Yazdır

Haber

Güvenlik İş İl Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül yaptığı basın açıklamasında, sendikal hakların öneminden bahsederek, “Örgütlü ve güçlü bir mücadele için, gelin Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonu TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası ailesine Katılın” dedi

Neden Sendika ?” sorusuna yanıt veren Güvenlik İş Sendikası İl Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül, “Sendikalar, işçilerin ekonomik, sosyal hak ve çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi için işçiler tarafından kurulan anayasal ve yasal bir sivil toplum kuruluşlardır. Bu amaç doğrultusunda 19.iş kolu olan Savunma ve Güvenlik işçilerini yani Özel Güvenlik Görevlilerinin sesi ve gerçek manada savunucu olan Güvenlik-iş Sendikası, üyelerinin çalışma ve ücret koşullarını iyileştirmek, onlara çeşitli ekonomik ve sosyal haklar sağlamak, işyerlerinde insanlık onuruna yakışır bir çalışma ortamı yaratmak, çalışanların kendileri ve üretim süreci ile ilgili bütün konularda söz ve karar sahibi olmalarını sağlamak için; üyeleri adına, işverenlerle toplu iş sözleşmesi imzalar. Sendikalı Olmak Anayasal Bir Haktır” dedi.

 

“HAKKIMIZ GÜVENCE ALTINDADIR”

Tatlıgül sözlerinin devamında, “Anayasamızın 51. Maddesi bütün meslektaşlarımıza; ekonomik, sosyal hak ve çıkarlarını korumak, geliştirmek amacıyla, kimseden izin almaksızın, sendikalara üye olma hakkını ve özgürlüğünü tanımaktadır. Anayasamıza göre "Hiç kimse, sendika üyeliğinden ayrılmaya zorlanamaz." Anayasamızın 53. Maddesi, bütün işçilere ekonomik ve sosyal durumlarını, çalışma koşullarını düzenlemek amacıyla toplu iş sözleşmesi yapma hakkını tanımaktadır. Sendika hakkımız yasaların güvencesi altındadır” diye konuştu.

 

“GELİN GÜVENLİK İŞ AİLESİNE KATILIN”

“Neden Güvenlik-iş Sendikası çatısı altında toplanmalıyız ?” diyen Muhammet Ali Tatlıgül, “Yasal haklarımızı korumak ve geliştirmek, emeğe saygı, insanca yaşamak, daha iyi bir ücret alabilmek, çalışma koşullarımızı iyileştirebilmek, işyerinde söz ve karar sahibi olmak, başta iş güvencesi olmak üzere tüm haklarımızı korumak, işverenlerin keyfi uygulamalarına karşı durabilmek, toplu iş sözleşmesi hakkımızı kullanabilmek için, sendikalı olmalıyız. Kocaeli’ de Tüm büyük kurumlarda yetkili olan Güvenlik-iş Sendikası olarak onlarca Toplu iş sözleşmesi imzalayarak üyelerimize Sosyal ve Ekonomik haklar kazandırarak taçlandırdık. Örgütlü ve güçlü bir mücadele için, haklarımız ve özgürlüklerimiz için gelin, bu ülkede İş ve işçi dünyasının sigortası olan Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonu TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası ailesine Katılın” ifadeleriyle basın açıklamasını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr