23 Eylül 2018 Pazar
Global

Manavlar buluşmaya devam ediyor

Manavlar buluşmaya devam ediyor
Güncel Yazdır

Haber

Öz Manav Türkleri bir araya geldi. Kocaeli’de bir araya gelen manavlar hasret giderdiler. Çevre illerden ilimize gelen manavlar, yaptıkları toplantılar sonrasında aldıkları kararları ilerleyen günlerde kamuoyuna açıklanacağı belirtildi

Facebook sayfasından bir araya gelip; “Öz Manav Türkleri” ismi altında grup oluşturan manavlar bir araya gelmeye devam ediyor. Kocaeli manavlarının ev sahipliği Kartepe’de yaptığı ikinci buluşmaya Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak ve İstanbul’dan çok sayıda katılım olmuştu. Bu buluşmanın üzerinden fazla zaman geçmeden manavlar yeniden bir araya geldiler.

 

ALINAN KARARLAR AÇIKLANDI

Çadır Restoran’da düzenlenen buluşmaya katılım eksiksiz oldu. Kocaeli’nin ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak ve İstanbul’dan katılım oldu. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen buluşmada manavlar fikir alış-verişinde bulundular. Kahvaltı sonrasında manavlar adına açıklama yapan Ersin Biner “Üçüncü defa bir araya geldik. Bu birlik ve beraberlik programına katılıp destek veren tüm manavlarımıza teşekkür ediyorum. Biz birlik ve beraberlik adı altında bir yola çıktık ve beraberliğimiz her geçen gün büyüyor. Manavların örf ve adetlerini, kültürlerini yaşatmak asil görevimizdir. Bu yolda bizimle birlikte hemfikir olan tüm manavlara kapımız ardına kadar açıktır Çok yakında tekrar bir araya gelip, yarınlar için birlik ve beraberlik mesajı vermeyi düşünüyoruz” dedi. Yapılan toplantıda alınan kararların ilerleyen günlerde kamuoyuna açıklanacağı belirtilirken, bu kararların manavlar üzerinde etkili olacağı kaydedildi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr