20 Eylül 2018 Perşembe
Global

Gümrük'te FETÖ operasyonu

Gümrük'te FETÖ operasyonu
Asayiş Yazdır

Derince Gümrük Muhafaza Müdürlüğü sahasında içinde ev eşyası olduğu belirtilen bir konteynır içinde yapılan aramalarda FETÖ/PDY terör örgütüne ait çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi

Kocaeli Derince Gümrük Muhafaza Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan Evyap Limanında, içerisinde ev eşyası olduğu beyan edilen bir konteyner geldi. Konteynerin gideceği adres olarak Amerika gösterildi. İşlemler devam ederken, konteynerdeki eşyaların sahibi S. H. A’nın vekili M.Y. Derince Gümrük Müdürlüğüne bir dilekçe verdi ve şahsın eşyasını yurtdışı ikametgahına göndermekten vazgeçtiğini ve konteynerin kendilerine teslimini istedi. Bu talep üzerine durumdan şüphelenen gümrük muhafaza ekipleri konteynerin mührünü açınca konteynerde koliler ile karşılaştı.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Konteynırda rastgele açılan bir koliden M.F.E isimli bir kişinin fotoğrafı, üzerlerinde FEM dershanesi ve Fatih Koleji ibareleri bulunan broşürler ile yine M.F.E’nin haber yapıldığı eski tarihli Zaman, Taraf ve Bugün gazeteleri çıktı. Konu ile ilgili olarak Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı bilgilendirildikten sonra alınan talimatla Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, Derince Gümrük Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

 

ÇOK SAYIDA ÖRGÜTSEL EVRAK ELE GEÇİRİLDİ
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat doğrultusunda konteynerde yapılan aramada,  M. F. E, S. H. A.ve muhtelif kişilere ait kimlik, pasaport, alışveriş kartları,  2 adet E serili, 1 adet B serili, bir Amerikan Doları, Üzerlerinde Asian Holdings, United Smart İndüstriyal Limited, Sunsmart Corporation Limited Report And Financial Statements firmalarına ait ibareler yer alan çok sayıda klasör, Samanyolu logolu Fethullah GÜLEN isimli vcd, muhtelif çok sayıda belge, cd, hard disk, kartvizit,  Asya Card ekstreleri, fotoğraflar, olmak üzere toplamda 110 kalem suç unsuru olduğu değerlendirilen materyal tespit edilerek muhafaza altına alındı.   Olayla ilgili olarak konteynerdeki eşyaların sahibi S. H. A’nın vekili olan M.Y gözaltına alındı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr