20 Eylül 2018 Perşembe
Global

Teknik Taktik dersine Yüksel Yılmaz girecek

Teknik Taktik dersine Yüksel Yılmaz girecek
Spor Yazdır

Türkiye Wushu Federasyonu’nun organize ettiği Antrenör Eğitim Kursu SEKASEM ve Sivil Toplum Merkezi’nde 14 Ekim’den itibaren gerçekleşecek. Saat 10.00’da başlayacak olan dersler Yüksel Yılmaz’la birlikte iki akademisyen tarafından verilecek

Akademisyenler Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğretim üyelerinden Doç.Dr. Tamer Sökmen ve Karabük Üniversitesi Mülkiyeti Koruma ve Özel Güvenlik Bölümünden Yard.Doç.Dr. Temel Çakıroğlu.

 

Temel Eğitim Programı’nda 1. Kademe Antrenörlük kursunda Spor Anatomisi (4 saat), Spor Fizyolojisi (4 saat), Genel Antrenman Bilgisi (10 saat), Spor ve Beslenme (4 saat), Spor Psikolojisi (4 saat), Sporda Yönetim ve Organizasyon (4 saat), Sporcu Sağlığı (4 saat), Sporda Öğretim Yöntemleri (4 saat), Beceri Öğrenimi (4 saat), Psikomotor Gelişim (6 saat), Sporda Ölçme ve Değerlendirme (2 saat), Yetenek Seçimi ve İlkeleri (2 saat), Özel Antrenman Bilgisi (10 saat), Spor Dalı Oyun Kuralları (2 saat) ve Spor Dalı Teknik Taktik (32 saat) süreli olarak bulunmaktadır.

 

Temel Eğitim Programı’nda 2. Kademe Antrenörlük kursunda Spor Anatomisi (6 saat), Spor Fizyolojisi (8 saat), Genel Antrenman Bilgisi (14 saat), Spor ve Beslenme (4 saat), Spor Sosyolojisi (4 saat), Spor Psikolojisi (6 saat), Sporda Yönetim ve Organizasyon (4 saat), Sporcu Sağlığı (4 saat), Sporda Öğretim Yöntemleri (4 saat), Beceri Öğrenimi (4 saat), Psikomotor Gelişim (8 saat), Sporda Ölçme ve Değerlendirme (2 saat), Özel Antrenman Bilgisi (10 saat), Spor Dalı Gözlem ve Değerlendirme (4 saat) ve Spor Dalı Teknik Taktik (50 saat) süreli olarak bulunmaktadır. SEKASEM’de 1. Kademede 32 saatlik ve 2. Kademede 50 saatlik Spor Dalı Teknik Taktik dersine Yüksel Yılmaz girecek.

Böylece 1. Kademedekilerin gördüğü 15 ders toplam 94 saat ve 2. Kademedekilerin gördüğü 15 ders toplam 130 saat sürecek. Yüksel Yılmaz’ın seneye girme hakkı kazandığı 3. Kademede toplam 12 ders 25 saat sürüyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr