26 Eylül 2018 Çarşamba
Global

Murat Aydın: Önemli bir noktadayız

Murat Aydın: Önemli bir noktadayız
Spor Yazdır

Haber

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Murat Aydın sabah saatlerinde başlayan 4. Başkanlar Kurulu toplantısının ikinci bölümünde yerel yönetimlerin spora katkılarını anlatan bir sunum yaptı. Başkan Aydın sunumunda, “20 sene önce hiçbirşeyimiz yoktu. Şu anda herşeyimiz var. Önemli bir noktadayız. Kocaeli’de neden bir mini olimpiyat yapamıyoruz ?” dedi

Yerel Yönetimlerin spora yaptıkları katkılara ilişkin açıklamalarda bulunan KASKF Başkanı Murat Aydın, “Belediyelerimiz takımlarımıza araç tahsis ediyor. Büyükşehir belediyesi takımlarımızın lige katılım bedellerini ödüyor. Biz gerçekten çok şanslıyız. Büyükşehir Belediyesi federasyonumuza 2 adet amatör evi yaptırdı ve tüm teşrifini yaparak spor kulüplerinin hizmetine sundu. Gölcük başta olmak üzere diğer ilçelerimiz de amatör evi açacağız. Bizlerin daha büyük çalışmalar yapmamız lazım. Amatör spor kulüplerimiz de branşlarını arttırmalı” dedi.

 

NEDEN MİNİ OLİMPİYAT YAPAMIYORUZ?

KASKF Başkanı Murat Aydın sözlerini, “61 ulusal federasyonda 9 branşta 10 üyeyle temsil ediliyoruz. 472 kulübümüzde 267 bin 20 lisanlı sporcu sayımız var. Bunların 106 bin 966’sı faal sporcu. 2017’de 349 milli sporcuyla ülke sporuna hizmet ediyoruz. 2007’de göreve geldiğimde bir Mehmet Ali Kağıtçı stadı vardı. Şu anda Kocaeli’de futbolda 37 tane stadyum var. Futbol önceden sokakta oynanıyordu. Artık çocuklarımız bilgisayar başında. Spor tesislerinin mahallelere taşınması için çalışmalar başlatmalıyız.  Gebze’de olimpik yüzme havuzundan 7 bin genç faydalanıyor. 20 sene önce hiçbirşeyimiz yoktu. Şu anda herşeyimiz var. Şu anda önemli bir noktadayız. Kocaeli’de neden bir mini olimpiyat yapamıyoruz ? Bunu yapacak gücümüz var” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

“OLİMPİYATLARI SÖKE SÖKE ALACAĞIZ”

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Rıza Erdal spor ve turizm konusunda yaptığı sunumda, “Kocaeli’de spor turizmi hacmi düşük. Atılması gereken adımlar var. Antalya ve İstanbul dışında da spor turizmi geliştirilmeli. Olimpiyat oyunlarına 202 ülke katılıyor. 96 ülkenin ise oy kullanma hakkı var. Londra’ya üçüncü kez olimpiyat verildi. Kendimize güvenmek zorundayız. Bu ülke herşeyi başaracak güçte. Daha çok mücadele etmek zorundayız. Olimpiyat tesislere verilmez. Şehirlere verilir. 7 yıl önce verilir. Olimpiyatları ileride söke söke alacağımıza ben inanıyorum” şeklinde konuştu.

ERDAL-(1)

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr