20 Temmuz 2018 Cuma

21. yüzyılın dünya okulu,‘Özel Marmara Koleji’

21. yüzyılın dünya okulu,‘Özel Marmara Koleji’
Eğitim Yazdır

Marmara Eğitim Kurumları, “Anaokulundan Üniversiteye” sloganı ile 1985 yılında Hüseyin Şimşek tarafından kuruldu.

Eğitim öğretimdeki gelişmeleri çok yakından takip ederek, sürekli mükemmeli arayarak, dünya standartlarındaki bir eğitim sistemini uygulayarak 21. Yüzyılın Dünya Okulu” olmayı başardı. 

Tün okullarında günümüz toplumunun sembolü haline gelen teknolojik, kültürel, ekonomik ve sosyal alanlardaki gelişimi büyük bir hızla gerçekleştirerek çağın değişimine ayak uydurdu.

Geleceğin bir kader değil çocuklarımızın değiştireceği bir zaman dilimi olması gerektiğine inan kurucu Hüseyin Işık, Türkiye’de benzeri bulunmayan, eğitim ve öğretim için tasarlanmış, gerekli her tür donanıma sahip “Marmara Eğitim Kurumunu” Uzunçiftlik’te eğitime kazandırarak “Kocaeli’deki yarışta biz de varız” dedi,

Hüseyin Işık, “Özel Kocaeli Marmara Eğitim Kurumları” eğitim felsefesinin Atatürkçü, demokrasiye inanan, kendi kültürünü ve diğer kültürleri tanıyan, dili iyi kullanabilen, duygu ve düşüncelerini açıkça ifade edebilen, araştıran, sorgulayan ve sorunlara çözüm üretebilen, edindiği bilgileri gerçek yaşam becerilerine dönüştürebilen özgüvenli, mutlu ve duyarlı bireyler yetiştirmek” olduğunu söylüyor.

Özel Marmara Eğitim Kurumları” amacını açıklarken “Çevreye, doğaya, insana haklarına duyarlı, kişisel farklılıklara hoşgörülü, dünya çapında bilgiye ulaşabilecek becerilerle donatılmış, barışçı, ekip çalışmasını benimsemiş öğrenciler yetiştirmek” diyor.

Yenilikleri takip eden deneyimli öğretmen kadrosu, öğrenciye buz pateninden yüzmeye her türlü olanağı sunan fiziki koşulları ve teknolojinin en gelişmiş olanaklarını kullanan teknik donanımlı Özel Kocaeli Marmara Eğitim Kurumu 21.yüzyılın en seçkin okullarından biri olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında öğrencileri ile buluştu.

Okul öncesinden, üniversite sonuna kadar, eğitim öğretim zincirini tamamlamış olan “Özel Marmara Eğitim Kurumları”, hedeflerine ulaşmak için sadece akademik anlamda donanımlı öğrenciler yetiştirmeyip ulusal müfredatı uygulamanın yanı sıra uluslararası programları da takip etmektedir.

“Özel Marmara Eğitim Kurumları”, bu bilinçle yola çıkarak Uluslararası Bakalorya Organizasyonu’nun (IBO), PYP ve MYP programlarını uygulamakta, ECIS (European Council of International Schools), CIS (Commission of International Schools), Eco Schools ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları gibi organizasyonlarla ortak projeler yürütmektedir. 
Anaokul, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi seviyelerinde eğitim öğretim verecek Marmara Eğitim kurumlarının en yenisi olan “Kocaeli Marmara Koleji” 65 dönümlük alanda bin 750 öğrenci kapasitesine sahip.

Türkiye’nin en büyük, en modern, en donanımlı “Kocaeli Marmara Koleji Kampüsü”nde geniş oyun alanları, laboratuvarlar, kütüphane, spor alanlarına kadar her ayrıntı ve öğretmenler için 60 adet lojman düşünülmüş.

 

40 BİN M2 KAPALI ALAN

 “Kocaeli Marmara Koleji Kampüsü”nün açılışını 18 Eylül’de kurucu Hüseyin Işık, genel müdür Emel Işık, kurum müdürü Soner Atalay ve davetliler yaparken ilk zili çalarak 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını başlattı.

Açılış töreninde yapılan konuşmalarda “Özel Marmara Eğitim Kurumları”, kurucusu Hüseyin Işık, İnsanların hayatında özel günleri vardır. Bugün Kocaeli Marmara Kolejinin doğum günü. İnsanı şekillendirip biçimlendiren tek şey eğitimdir.  Öğrencilerimize, Türkiye’de benzeri bulunmayan, eğitim ve öğretim için tasarlanmış, gerekli her tür donanıma sahip bir kurumda eğitim vermenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Özel Marmara Eğitim Kurumları” genel müdürü Elif Işık,Marmaralı olmak bir ruhtur ve onu yaşamak ise onurdur. Öğrencilerimizi insan haklarına saygılı, çevreye duyarlı, kişisel ve kültürel farklılıklara hoşgörüyle yaklaşan, donanımlı, barış ve birlik anlayışına sahip olarak ve Atatürk ilke ve devrimleri ışığında yetiştiriyoruz” dedi.

“Özel Kocaeli Marmara Koleji” müdürü Soner Atalay,eleştirel bakış açısını

irdeleyen, bilimselliğin önemini vurgulayan dünya bireyleri yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kartepe Uzunçiftlik’te 65 metrekare alan üzerine kurulan Özel Kocaeli Marmara Koleji”, 40 bin metrekare kapalı alan içinde anaokulu, ilkokul, lise blokları bulunuyor.

Eğitim kampüsünde 850 kişi kapasiteli tam profesyonel salonu olan kültür merkezi, jimnastik salonları, bale salonu, dans salonu, folklor salonu, çeşitli atölyelerden oluşan spor salonu, kapalı yüzme havuzu, kapalı ve açık tenis kordu, futbol sahası ve sera bulunuyor.

MALTEPE-MKOLEJİ-ÖĞRENCİLER

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr