16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Kartepe eğitimde değişimi yaşıyor

Kartepe eğitimde  değişimi yaşıyor
Eğitim Yazdır

Kartepe’de okullaşmaya devletin yanı sıra hayırseverlerin ve özel okulların katılmasıyla ilçede eğitimin kalitesi artıyor, başarı çıtası yükseliyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in, “Anaokulundan üniversiteye her derecede açılan okulların Kartepe’ye değer katıyor” açıklaması da bu tespiti doğruluyor.

Sosyal belediyeciliğe büyük önem veren, hayata geçirdiği projelerle Kartepelilerin takdirini kazanan Başkan Üzülmez’in okullara ve öğrencilere desteği de sürüyor.

120 bin nüfusuyla yaz ve kış turizmin olduğu kadar Doğu ile Batının kesiştiği, ticari hayatın şekillendiği bir merkez konumuna gelen Kartepe, her alanda olduğu gibi eğitimde de değişim yaşıyor.

Kartepe’de Başkan Hüseyin Üzülmez’in öncülüğünde ticari ve turizme desteklerin yanı sıra eğitime destekler de her geçen gün artarak devam ediyor.

Başkan Hüseyin Üzülmez’in eğitime vrerdiği katkının dışında üzerinde hassasiyetle durduğu bir diğer konu öğrencilerin yararlandığı ücretsiz “Yaz Spor Okulları”.

12 branşta 20’den fazla eğitmenle verilen ve çocukların ilgisini çeken “Yaz Spor Okulları” eğlendirirken öğretiyor.

Yüzme, basketbol, voleybol, su kayağı, futbol, hentbol, tenis, güreş, karate, çim hokeyi, boks, halk oyunları branşlarında eğitim verilen“Yaz Spor Okulları”na katılan çocuklarevlerinden servislerle alınıp, eğitim sonrasında teslim ediliyor.

Başkan Üzülmez’in geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimine katkı vermek, sokaklardan uzak tutarak kötü alışkanlık edinmelerinin önüne geçmek amacıyla açtığı “Yaz Spor Okulları”ndan çocuklar kadar anne ve babalarda memnun.

 

ÜNİVERSİTE KENTİ

Kartepe her ne kadar ilk, orta ve lise öğrencilerinin eğitim gördüğü bir ilçe olarak bilinse de Kocaeli Üniversitesi’ne kayıtlı80 bin öğrencinin yaklaşık 25 bini Kartepe’nin değişik kampüslerinde öğrenim görüyor.

Diğer ilçelerin çoğunda bırakınız fakülte ve yüksekokulu meslek yüksekokulu bulunmazken Kartepe’de Kocaeli Üniversitesine bağlı kurumların sayısının çokluğu bölgeye ekonomik, sosyal ve kültürel katkı sağlıyor.

Kartepe’de bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları;

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu, Arslanbey Meslek Yüksekokulu, İzmit Meslek Yüksekokulu, Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Atçılık Meslek Yüksekokulu, Turizm Meslek Yüksekokulu, Köseköy Meslek Yüksekokulu.

ÖREN

 

***************

 

 

BAŞKAN ÜZÜLMEZ

BAŞARILAR DİLEDİ

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniyle yayınladığı mesajda öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi.

İşte Başkan Hüseyin Üzülmez’in yeni öğretim yılı mesajı;

“Eğitime ve dolayısıyla insana yapılan yatırım, güçlü, mutlu ve parlak bir geleceğin teminatı olacak, ülkemizin çağdaş dünyayla bütünleşme çabalarına hız kazandıracaktır. İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Bu bilinçle 2017-2018 eğitim-öğretim yılına başlıyoruz.

 

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler,

Yaz tatili sonrası, eğitim-öğretime başlamanın tatlı heyecanını yaşıyorsunuz. Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek dinlenmiş olduğunuzu umuyorum. Şimdi okula umutla ve heyecanla başlama zamanı geldi. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz ilgi ve çalışma azmi sizi başarıya götürecektir. Bu başarı da geleceğe emin ve sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

 

Değerli öğretmenler,

Özveriyle çocuklarımızı yetiştiren sizlersiniz. Sizler geleceğimizin ışığı gençlerimize rehbersiniz. Her türlü başarıda üstün gayretiniz ve kutsal emeğiniz vardır. Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

 

Saygıdeğer veliler,

Gençlerimizin yetişmesinde en önemli çaba, gayret ve emekler size aittir. Hiçbir zaman unutmayalım ki, iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Çocuklarımızı tarihine ve kültürüne sahip çıkan, kendi ayakları üzerinde duran bireyler olarak yetiştirmek için çabalayan sizler toplumu da o kadar güçlü kılacaksınız. 

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının ve ailelerimizin Yeni Eğitim-Öğretim yılının başarılarla, sağlıkla, huzurla dolu olarak geçmesini temenni eder, sevgi ve selamlarımı sunarım.”

kartepe-öğrencilerle

 

3 YILDA 5 BİN 500 BİSİKLET

 

Kartepe Belediyesi, geleneksel bisiklet dağıtım projesi kapsamında 27 okulun 5. sınıf öğrencilerine 3 yılda toplam 5 bin 500 bisiklet dağıttı.

Başkan Hüseyin Üzülmez’in resmi-özel ayırımı yapmadan tüm okulların 5. sınıf öğrencilerine bisiklet verirken çocuklara seslenirken “Bu bisikletler bir çoğunuzun hayalini süslüyordu. Bisikletleri kasksız kullanmayın ve trafik kurallarına da mutlaka uyun. Vatana, millete, ailenize hayırlı evlatlar olun” mesajı vermesi dikkat çekti. Ödüllü bisiklet yarışları düzenlendi.

Bisikletin yanı sıra Kartepe Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren 17 Bilgievinde yaklaşık 4 bin 500 Kartepeli öğrenciye okul sonrası bilimsel, sosyal ve psikolojik gelişimlerine destek sağlanıyor.

3.sınıflara uçurtma dağıtılıyor. Tüm okullara basketbol, voleybol, futbol topu veriliyor.

“Kartepe Okuyor” projesi kapsamında Kartepe İlçesindeki tüm 9. sınıf öğrencilerine kitap okumanın önemi konulu seminerler, ilk ve ortaokul öğrencileri arasında” İstiklal Marşını Ezbere Okuma”, şiir okuma ve bilgi-kültür İlk ve ortaokul öğrencileri arasında “Turizmde Cazibe Merkezi Kartepe” konulu resim yarışması düzenlendi.

Tüm okullarda “ Obezite ile Mücadele ve Kahvaltının Önemi “ projesi kapsamında Kartepe Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile sağlık seminerlerine tüm öğrencilerin katılımı sağlandı.

 düzenlendi.

4.sınıf öğrencilerine akıl oyunları seti olan “Mangala Oyunu” hediye edildi.

“Kariyer Günleri” projesi kapsamında lise öğrencilerine meslek seçimlerine yardımcı olmak ve meslekler hakkında bilgi alabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli mesleklerden alanında uzman kişilerce söyleşiler,  “ Kitabını Al Gel” sloganıyla bin öğrenci ile 1 saat kitap okuma çalışması gerçekleştirildi.

Lise öğrencilerine “Hey Gençler Paylaşmaya Hazır Mısınız?” adlı seminerleri verildi.

Spor müsabakalarına katılan tüm okul takımlarına ihtiyaç ve ulaşım desteği sağlandı.

kartepe-bisiklet-1

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu