22 Temmuz 2018 Pazar

KSMMMO'da Bilirkişilik eğitimleri başlıyor

KSMMMO'da Bilirkişilik eğitimleri başlıyor
Güncel Yazdır

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO), “Bilirkişilik Temel Eğitimi” için kocaeli ilinde yetkilendirilmiştir

3 Ağustos’da Resmi Gazete’de yayımlanan Bilirkişilik Yönetmeliği ile yapılan düzenlemeler sonrasında; bilirkişiliğe kabul şartları arasında bilirkişilik temel eğitimini tamamlamış olmak şartı yer almıştır.

 

TEMEL EĞİTİM ALMAK ARTIK ZORUNLU

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) bünyesinde Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) da bilirkişilik temel eğitimini verebilecek kurum ve kuruluşlar arasında sayılmış olup; kanun gereği kurulan Bilirkişilik Daire Başkanlığı’na eğitim verebilmek adına yapılan izin başvurusu sonrasında KSMMMO da bilirkişilik temel eğitimi verme yetkisini almıştır.

 

BAŞVURULAR BAŞLADI

KSMMMO’dan yapılan açıklamada, Bilirkişilik Yönetmeliği’nde belirtilen bilirkişiliğe başvuru ve kabul şartlarını taşıyan kişiler tarafından bilirkişilik yapabilmek adına alınması zorunlu bilirkişilik temel eğitimine başvuruların başladığı ve 1. dönem eğitimlerine başvuruların 16 Ekim 2017 tarihine kadar yapılabileceği belirtildi. Yapılacak başvurulardaki en önemli kriterin, 5 yıl mesleki kıdem kazanmış olmak olduğu ifade edildi. Başvurular http://bilirkisilik.tesmer.org.tr adresinden yapılacak olup; başvuruların nasıl yapılacağına dair bilgilendirme KSMMMO’nun www.kocaelismmmo.org.tr internet sitesinde mevcuttur.

 

EĞİTİMLER KSMMMO’DA

Yapılacak başvurular sonrasında yüzyüze eğitimler için sınıflar oluşturulacaktır. 24 kişilik sınıflar halinde KSMMMO’nun Alikahya’da bulunan hizmet binasında yapılacak eğitimler, 4 gün süreli ve toplam 24 saatlik eğitimler şeklinde olacaktır. 24 kişilik sınıflar, http://bilirkisilik.tesmer.org.tr internet adresine yapılacak başvuru sıralamasına göre oluşturulacak ve eğitim takvimi KSMMMO tarafından katılımcılara bildirilecektir. 2017 yılı eğitim ücretleri, muhasebe meslek mensupları için 475,00 TL. ve muhasebe meslek mensubu olmayanlar için 625,00 TL. olarak açıklandı. Ödemeler başvuru esnasında kredi kartı ile de ödenebileceği gibi KSMMMO’nun www.kocaelismmmo.org.tr internet sitesinde belirtilen hesap numarasına da yatırılabilecektir.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr