Okul yurtlarına mali soruşturma - Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Global

Okul yurtlarına mali soruşturma

Okul yurtlarına mali soruşturma
Güncel Yazdır

Kocaeli Valiliğinin kantin ve servis araçları denetiminden sonra Maliye Bakanlığı da okul yurtlarında denetimlere başladı. Maliye müfettişlerinin denetimi sırasında harcamalarda usulsüzlük yaptığı iddia edilen ünlü bir okulun müdür yardımcısı açığa alındı, hakkında adli ve idari soruşturma açıldı

YURTLAR DENETLENİYOR

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ile birlikte valiliğin başlattığı okul kantinleri ve öğrenci servis araçlarının denetlenmesine Maliye Bakanlığının okul yurtları (pansiyon) denetimleri de eklendi. Maliye müfettişleri Fen, Sosyal Bilimler ve İmam Hatip Liseleri bünyesindeki öğrenci pansiyonlarını mali yönden  inceliyor. Usulsüzlük tespit bulunan okullarda yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunuyor.

 

SORUMLU AÇIĞA ALINDI

Maliye Bakanlığı müfettişlerinin okul pansiyonlarında yaptığı denetim sırasında usulsüz harcama yaptığı iddiası ile İzmit merkezde bir lisenin pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı açığa alındı. Maliye müfettişinin teklif üzerine İzmit Kaymakamı tarafından açığa alınan müdür yardımcısı hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu ve Kocaeli Valiliği tarafından da idari soruşturma başlatıldı.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr