16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Dahiler Başliskele’de yetişecek

Dahiler Başliskele’de yetişecek
Eğitim Yazdır

Başiskele’de dahi çocuklar keşfedilecek, kurulacak özel bir merkezde yetenekleri doğrultusunda yetiştirilecek.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın AB standardında eğitim alması ve Okulların daha modern, daha güvenli, daha donanımlı hale getirilmesi için        için kolları sıvadı.

İnsanımızın manevi değerlerine bağlı, özgüveni tam, katma değer yaratarak toplumda etkin rol oynayacak bir kimliğe sahip olmasını önemseyen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, bu doğrultuda eğitime yüzde 100 destek verirken çocukların kendilerini keşif yolculuğunda yanlarında olmaya özen gösteriyor.

 

BELEDİYE-ÜNİVERSİTE

Başkan Hüseyin Ayaz’ın ilçeye kazandırdığı eğitim yatırımları ve verdiği destek sayesinde Başiskele’de daha kaliteli bir eğitim ortamı oluştu.

O projelerden birsi de üstün yetenekli öğrenciler için açılan “Bilim, Teknolojş, Deney ve Eğitim”.

Kocaeli Üniversitesi ile Başiskele Belediyesi arasında imzalanan protokola göre “Çocuk Üniversitesi” adı verilen bu eğitim kurumunda başarı oranı yüksek dahi çocuklar keşfedilecek, yetenekleri doğrultusunda yetiştirilecek.

Başiskele vizyonuna uygun adımlar attıklarını ve her zaman vatandaş odaklı çalıştıklarını belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Öngörülerimiz, projelerimiz ve yatırımlarımızla Başiskele bugün tam 7 yıldızlı ilçe haline geldi. Başiskele eğitim başarı oranında Kocaeli’de her zaman dereceli öğrencileri yetiştiren örnek bir ilçe oldu” diyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu