25 Eylül 2018 Salı
Global

Kazaklar GTÜ’yü inceledi

Kazaklar GTÜ’yü inceledi
Güncel Yazdır

Kazakistan Atyrau Valisi ve iş adamları Gebze Teknik Üniversitesinde incelemelerde bulundular. Kazakistan heyeti GTÜ' nün üniversite-sanayi iş birliktelikleri, araştırma altyapısı, akademik olanakları ve fiziki koşullarından çok etkilendiklerini belirtti

Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgeleri örneklerini incelemek üzere Türkiye’de örnek model olarak gösterilen Gebze Organize Sanayi Bölgesi(GOSB)'ni ziyaret eden Kazakistan Atyrau Valisi Nurlan Nogaev ve beraberindeki yerel yönetim üyeleri ve iş adamlarından oluşan heyet Gebze Teknik Üniversitesini(GTÜ) de ziyaret etti. GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım'ın katılımı ile GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün tarafından karşılanan heyet rektörlük makamında ağırlandı. Burada Görgün ile bir süre görüşen heyete GTÜ hakkında bilgi verildi. OSB’ler içinde üniversitenin rolü ve bu yapı ile ilişkilerin konu edinildiği üniversite sanayi ilişkisi üzerine yapılan görüşeme de Görgün önemli bilgiler de aktardı. Ardından GTÜ Mimarlık Fakültesinde görsel bir sunum gerçekleştiren Görgün üniversitenin akademik ve araştırmacı misyonunu aktardı. Türkiye'de ve dünyada yapılan üniversite sıralamalarında GTÜ' nün edindiği başarıları ifade eden Görgün, üniversitenin çalıştığı araştırma ve geliştirme - konuları ve bunların gerçekleştirildiği araştırma laboratuvar ve olanaklarını belirtti. GTÜ Nanateknoloji Enstitüsü laboratuvarları gezilerek yapılan araştırma geliştirme faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Kazakistan Atyrau Valisi Nurlan Nogaev  ziyaret sonrası Görgün' e GTÜ’den çok etkilendiğini ifade etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr