20 Temmuz 2018 Cuma

Emzirmek anne için de yararlı

Emzirmek anne için de yararlı
Güncel Yazdır

Konak Tıbbi Direktörü Uzm.Dr. Özlem Bilgin 1- 7 Ekim Emzirme Haftası ile ilgili bir demeç verdi

Emzirmek her annenin ve anne sütü almak da her bebeğin en doğal hakkıdır. Anne sütü almak bebeğin sadece beslenme ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz bebeğin duygusal, psikolojik ve fizyolojik tüm ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılar. Hepimiz anne sütünün bebek üzerindeki olumlu etkilerini çok iyi bilmekteyiz. Oysaki emzirmenin bebeğe olduğu kadar anneye de bir çok pozitif etkisi vardır. Doğum sonrası endişe ve depresyon riskini azaltma başta olma üzere birçok psikolojik faydası yanı sıra, yumurtalık ve rahim kanseri riskini azaltma, menopoz öncesi meme kanseri riskini azaltma, osteoporoz, tip 2 diyabet gibi hastalıkların riskini de azalttığı yapılan çalışmalarda görülmüştür. Benim, ilk bebeğini emzirememiş , ikinci bebeğini 24 ay emzirmiş bir anne olarak, emzirmenin ve anne sütü almanın özelliklede anne bebek arasında duygusal bağlanmada ne kadar önemli olabildiğini yakinen görme fırsatım oldu. Konak Hastaneleri anne sütü alma ve emzirme konusunda ki hassasiyetini 2007 yılında bebek dostu hastane ünvanı alarak tescillemiştir.

Konak Hastaneleri’nin anne sütü ile ilgili hassasiyetine bizlerde hastanemizde annenin doğumdan sonra ilk emzirme süresi ile ilgili takiplerimiz, doğmuş bebeklerin anne sütü alma oranlarının istatiksel takibi, anne ve bebeklerin ev ziyaretleri ve telefonla emzirme ve anne sütü alma konusundaki durum kontrolü, ücretsiz doğum sonrası emzirme danışmanlığı gibi hizmetler ile desteklemeye devam ediyoruz. Anne sütü bir hazinedir, annenin bebeğine vereceği ilk ve en güzel hediyedir. Emzirmeye doğumdan sonra ilk yarım saat içinde başlanmalı ve ilk altı ay sadece anne sütü verilmeli, altı aydan sonra iki yaşına kadar tamamlayıcı besinlerle birlikte emzirmeye devam edilmelidir.

Özel Konak Hastaneleri Hakkında

1995 yılında İzmit'te kurulan Konak Sağlık Grubu, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Yatırımlarını günden güne genişleten Konak Sağlık Grubu 2013 yılında bünyesine kattığı Gebze Tıp Merkezi'ni 2015 yılında A Sınıf hastane Özel Gebze Konak Hastanesi olarak hizmete aldı. 2014 yılında hizmete giren Gölcük Aile Konak Hastanesi ile yapmış olduğu aynı yıl Sakarya’ da bünyesine kattığı Konak Tıp Merkezi ile 2016 yılında 4. büyük hastanesi olan Özel Sakarya Konak Hastanesi hizmete girmiştir.
Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyak Rehabilitasyon, Çocuk Cerrahisi, Trans Manyetik Stimulasyon (TMS), Alerji Hastalıkları Tedavisi, Hilterapi, Mikro Cerrahi, Obezite Cerrahisi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 10.000 m2 yakın kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 Mart ayında hizmete giren Kocaeli'nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr