15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Geleceğimizi okuyan nesiller kuracak

Geleceğimizi okuyan nesiller kuracak
Eğitim Yazdır

Her zaman okulların, öğrencilerin, öğretmenlerin yanında yer alan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Öğretmen Okursa Herkes Okur” sloganıyla kitap okumayı teşvik etti

ANAOKULU-ÖĞRENCİLERİ

 

Okullara kütüphaneler kuran, eski kitapları toplayarak binlerce ağacın kesilmesini önleyen Doğan “Geleceğimizi okuyan nesiller kuracak. Çocuklarımız daha çok kitap okuyacak, daha çok bilgili, daha donanımlı, daha bilinçli bireyler olacak” dedi.
Anaokulundan üniversiteye kadar her kademedeki okul ve öğrencilerin,n sorunlarını çözen Başkan Doğan, çocuk doktoru olarak ana okulu öğrencileri ile de yakından ilgileniyor.

ÖĞRETMEN-VE-ÖĞRENCİ,LERLE

60 BİN BİSİKLET
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kitap okuma alışkanlığının yanında
okullara, öğretmenlere, öğrencilere sahip çıkarak destek verirken bugüne kadar
60 bin 5. Sınıf öğrencisine bisiklet, 15 bin 4. Sınıf öğrencisine basketbol topu, 70 binden fazla öğrenciye okullarda çevre eğitimi verdi.
60 dan fazla okula çok amaçlı salon, 20 öğretmenler odası, 12 okula kütüphane, 10 okula ana sınıfı, 9 okula Atatürk köşesi,7 okula veli bekleme salonu, 7 okula spor salonu, 4 okula mutfak yaptı.
2 milyondan fazla Pişman Çocuk Dergisi bastırarak okullarda çocuklara ulaştırdı. Kocaeli’nin ilk aquparkı “Pişman Çocuk Aquparkı” açtı.
Başarılı öğrencileri ödüllendiren Başkan Doğan, maddi durumu iyi olmayan ve belediyece verilen İzmit Kart sahibi 237 ailenin 6-14 yaş arasındaki 418 öğrenciye eğitim çeki verdi.

BİSİKLET-DAĞITTI

 *******************
BELEDİYE-ÜNİVERSİTE ELELE

Kocaeli Üniversite Kulüp Başkanları ve Kocaeli Üniversitesi Vakfı, İzmit Belediyesi Gençlik ve Proje Birimi öncülüğünde GENÇ-İZ de bir araya geldiler.
İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çatısı altında faaliyet gösteren Gençlik ve Proje Birimi, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Kocaeli Üniversitesi’nde yeni seçilen kulüp başkanlarını bir araya getirerek, hem kulüp başkanlarının birbirleri ile kaynaşmalarını hem de ortaklaşa yapılabilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunulmasını sağladı. Toplantıda, İzmit Belediyesi tarafından yapılan Üniversiteli Pazarının daha interaktif nasıl kullanılacağı konusunda görüş alış verişinde bulunulduğu kaydedildi. Kulüp başkanları üniversitede yapılan Üniversiteli Pazarının önemli bir proje olduğunu belirterek yapılan hizmetten dolayı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ettiler.
Bu arada İzmit Belediyesi, Üniversite Öğrenci Kulüplerine kampüs alanındaki faaliyetleri sırasında malzeme desteğinde bulundu. Belediyenin stant, masa, sandalye, tente gibi malzeme desteği sayesince rahat bir çalışma ortamı bulduklarını söyleyen Üniversite Öğrenci Kulüp yetkilileri, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Untitled-1****************

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL KONSER

Engelli Dostu belediye ünvanıyla engellilere yönelik örnek çalışmalar yapan İzmit Belediyesi, Down sendromlu çocuklar için özel bir konser düzenledi.
Hayal Kahvesi ortaklığında Belsa B Blok girişindeki Down Kafe’deki konserde Mary Jane sahne aldı.
Yaklaşık 2 saat süren konsere İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da katılarak Down sendromlu çocukların mutluluğuna ortak oldu.
zel çocukların, aileleriyle birlikte doyasıya eğlendiği etkinlikte hep birlikte pasta da kesildi.

Untitled-1

CAN’IN BÜYÜK MUTLULUĞU
Çocukların gönüllerinde eğlenme imkanı bulduğu etkinlikte konuşan Başkan Doğan “ Down Cafe, her zamanki gibi büyük bir heyecan ve coşku yaşıyor. Türkiye’deki sayılı yerlerden birisi olarak bir sosyal proje olarak hizmete açtığımız kafemiz artık her kesimin ilgi odağı oldu. Down Kafe, şehir dışından gelen misafirlerimiz, hatta ünlülerimizin uğramadan gitmedikleri bir mekan oldu” dedi.
Konserde hayalini gerçekleştiren özel çocuklardan Can Babalık, Mary Jane grubuyla birlikte şarkı söyledi. Mutluluğu gözlerinden okunan Can’a tüm katılımcılar hep bir ağızdan eşlik ederek bol bol alkışladılar.


******************

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlaması sebebiyle yayınladığı mesajda,

“EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA

“Yeni öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Okul çağında çocuklarımızın ve gençlerimizin alacağı eğitim; bilim, teknoloji, kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunabilecek nesillerin yetiştirilebilmeleri yönünden büyük önem taşımaktadır. Bir ülke için yapılacak en önemli yatırımın insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır.

Sağlam temeller üzerine kurulmuş bir yaşam, çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar, genç nüfus yoğunluğuna sahip Cumhuriyetimizin geleceği için de çok önemlidir. İzmit’te eğitim çıtasını yükseltmek amacıyla eğitim ve öğretime büyük destek verdik vermeye de devam edeceğiz.

Öğrencilerimizin sağlıklı ve daha temiz ortamlarda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla her yıl eğitim-öğretim sezonu öncesinde bölgemizde bulunan tüm okullarda çevre düzeni, temizlik ve bakım çalışması yapıyoruz. Türkiye ilk defa kurduğumuz okul hizmet masamızla okullarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Okullarımıza kütüphane, Atatürk köşesi, çok amaçlı salon, spor salonları, veli bekleme yerleri yapıyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bireyler olmalarını sağlamak ve spora teşvik etmek amacıyla her yıl bisiklet ve basketbol topu dağıtıyoruz. Okul müdürlerimiz ve idarecilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Her zaman okullarımızın ve çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni eğitim-öğretim yılında tüm eğitim camiasına ve öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

son

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr