21 Mayıs 2019 Salı

“Sudan Siyah İnceler” sergileniyor

“Sudan Siyah İnceler” sergileniyor
Kültür-Sanat Yazdır

Fotoğraf Sanatçısı Hafsa Yıldırım, ‘Sudan Siyah İnciler’ konulu ilk kişisel fotoğraf sergisinde bölgedeki zorlu yaşam koşullarını yansıttı

Fotoğraf Sanatçısı Hafsa Yıldırım, ‘Sudan Siyah İnciler’ konulu çalışmasıyla ilk kişisel fotoğraf sergisini Cumhuriyet Parkı Sergi Salonu’nda açtı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da, açılışa katılarak sergiyi gezdi. Sudan’daki zorlu yaşam koşullarını fotoğraflarını yansıtarak farkındalık yaratmak isteyen Hafsa Yıldırım, katılanlara ve kendisine destek verenlere teşekkürlerini iletti.

 

DOĞAN TEBRİK ETTİ

Sergiyi değerlendiren Başkan Nevzat Doğan, insanları Afrika’nın ücra yerlerine duygularını kabartarak götürdüğü için teşekkür ederek, “Bende o bölgelere epey bir zaman önce gittim. Oradaki koşulları bilen biriyim. Kalpleri pırıl pırıl, Türk insanına ayrı bir sevda duyan güzel insanlar. Ayakları çıplak, karınları aç ama kapleri pırıl pırıl Müslüman kardeşlerimiz var. Sanatın en güzel yanlarından biri, bir yandan insani diğer yandan sanatsal iki yönlü çalışma için tebrik ediyorum” dedi.

doğan

 

“KARINCA MİSALİ OLMALIYIZ”

Ardından duygularını dile getiren Fotoğraf Sanatçısı Hafsa Yıldırım, “Bu sergi infak ile fotoğrafın buluşmasıdır. Sizlere Sudan’da yaşadıklarımızın sadece birkaç yansımasını sunuyoruz. ‘Sudan Siyah İnciler’ fotoğraf sergisinin amacı, farkındalık oluşturmak ve insanlık adına bir şeyler yapmak. Bir nevi ateşe su taşıyan karınca misali olmalıyız. Bu proje Hayırdaşlar ekibinin desteği ile oluşan bir projedir” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem