KSO başarılı firmaları ödüllendirecek - Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi
22 Ağustos 2018 Çarşamba
Global

KSO başarılı firmaları ödüllendirecek

KSO başarılı firmaları ödüllendirecek
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından 10’ncusu gerçekleştirilecek olan Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nun da başarılı firmalar ödüllendirilecek. Yarışmaya son katılım tarihi 3 Kasım olarak belirlendi

 

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından 2008 yılından bu yana sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nun bu yıl 10. gerçekleşecek. Organizasyonun tanıtımı için dün KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Clup Bithhynia’da basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı Bursa Yatırım Dernek Ofisi Koordinatörü Jülide Aslan ve temsilciler katıldı.

 

PERFORMANS DEĞERLENDİRME ORGANİZASYONU

Konuyla ilgili açıklama yapan Oda Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “2008 ve 2009 yıllarında Kocaeli bölgesinde düzenlenen organizasyon, 2010 yılında Doğu Marmara’da, 2015 yılı itibari ile tüm Marmara bölgesindeki firmalara açık hale gelmiştir.  Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonun Marmara Bölgesine açılması ile birlikte bölgede yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı bölgesel ortakları olmuştur” dedi.

 

“KATKI SAĞLAYAN KURULUŞLAR ÖDÜLLENDİRİLİYOR”

Zeytinoğlu şunları söyledi: “Organizasyonun teknik ayağındaki Çözüm Ortakları ise Price Waterhouse Coopers Türkiye, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı,  Doğu Marmara ABİGEM ve Türkiye Kalite Derneği’dir. Medya Ortağımız ise; Bloomberg HT’dir. Sektörel Performans Değerlendirme organizasyonu ile yüksek verimlilikle çalışan, yenilikçiliğe ve çalışanların gelişimine önem veren, finansal olarak başarılı iş sonuçları elde eden, ülkemizin ekonomisine katma değer yaratan, sürdürülebilir bir gelecek için topluma katkı sağlayan sanayi kuruluşları belirlenerek ödüllendiriliyor.

 

“MARKA DEĞERİ GİDEREK ARTIYOR”

Büyük İşletme ve KOBİ kategorilerinde başvuru yapılabilen ödül organizasyonunda Verimlilik, Yenilikçilik ve Markalaşma, Finansal Sonuçlar, Dış Ticaret, Topluma Katkı ve Çevre, İstihdam ve Çalışanların Geliştirilmesi ile Bilinçlendirilmesi olmak üzere 7 değerlendirme kriteri bulunmaktadır.  Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonuna başvuran firma sayısı ve ödülün marka değeri giderek artmaktadır. 2015 yılı itibari ile ödül organizasyonun Marmara Bölgesine açılması ile birlikte Kocaeli başta olmak üzere Bolu, Düzce, Kocaeli, Sakarya, Yalova İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Eskişehir illerinde de faaliyet gösteren tüm sanayi firmaları dâhil olmuştur.”

 

SON BAŞVURU TARİHİ 3 KASIM

2016 yılında düzenlenen törende büyük ölçekli kuruluş Belgin Madeni Yağlar Ticaret ve Sanayi A.Ş, KOBİ, Cryocan Basınçlı Kaplar Endüstriyel Tesisler San. Ve Tic. Ltd. Şti. sektörel performans ödülü aldı. Bu yıl 10. Kez düzenlenecek olan Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu başvuruları başladı. Son başvuru 3 Kasım 2017 tarihi.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele kurban bayramı Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr