26 Eylül 2018 Çarşamba
Global

Öğrencilerimiz, geleceğimizin yapı taşları ve mimarlarıdır

Öğrencilerimiz, geleceğimizin yapı taşları ve mimarlarıdır
Eğitim Yazdır

Kocaeli milli eğitim il müdürü Fehmi Rasim Çelik, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başladığı bugünlerde; makamında oturmak yerine okulları dolaşıyor4, öğret5menler ile sohbet ediyor, okul müdürlerini dinliyor

“En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Aşkla çalışan dünyayı taşır, aşksız çalışan ceset taşır. Biz aşkla çalışıyoruz” diyen müdür Çelik, Kocaeli’de görev yaptığı süre içinde öğretmenlerin motivasyonundan öğrencilerin başarısına, okulların eksiklerinin giderilmesinden, sorunların çözümüne kadar her alanda 7/24 özveri ile çalışarak gerçek bir “eğitim gönüllüsü” olduğunu kanıtladı.

Eğitimde son yıllarda yakalanan başarıda geçmişte alınan önlemler kadar son yıllarda öğretmenlerin özgüven kazanmalarındaki toplantılar ile okul yöneticilerine verilen hizmet içi eğitim konferanslarının etkili olduğunu söyledi.

Müdürlüğü döneminde yapılanları anlatırken, 3 yılda 633 Milyon TL yatırım yaptık. 2019 hedeflerine doğru tekli eğitime geçme konusunda son sürat çalışmaktayız. Kocaeli Üniversitesiyle ilgili bir ODAK projemiz var. 2014 yılında başladık ve bir hedef belirledik. Kocaeli üniversitemizin büyük katkısı oldu. Fiziki alt yapı konusunda yüzde 95’lere varan çalışmalara imza attık. Hizmet içi eğitim işbirliği protokolü kapsamında yönetici formasyon eğitimleri yaptık. Öğretmenlerimizle toplantılar yaparak özgüvenlerinin artmasını, motivasyon kazanmalarını sağladık. Türkiye ortalaması yüzde 70’lerde olan okul öncesi okullaşmada yüzde 89’lardayız. Aldığımız önlemler yaptığımız çalışmalarla başarı gelmeye başladı. Daha istediğimiz noktada değiliz, daha iyi olacağız” dedi.

 

 

Öğrencilerimiz, geleceğimizin

yapı taşları ve mimarlarıdır

 

Kocaeli Milli Eğitim İl Müdürü Fehmi Rasim Çelik 2017-‘018 Eğitim Öğretim yılının başlaması nedeniyle yayınladığı mesajda öğrencilere seslenirken, “Okul sürecinizde araştıran, sorgulayan ve kendini sürekli yenileyerek yetişme isteğinde olmanıza bağlıdır” dedi.

 

Kıymetli Meslektaşlarım;

Yürekleri pırıl pırıl tertemiz olan ve gözlerindeki umut ışıkları ile anne babalarının kucaklarından sizlerin bilgisine ve vicdanınızın diline emanet edilen, ülkemizin geleceğini oluşturacak sevgili öğrencilerimizin yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi azim ve fedakârlıkla çalışacağınıza dair inancımız ve güvenimiz tamdır. Başarıya ulaşmak ve öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda yetiştirmek için sizlerle birlikte var gücümüzle çalışacağız.

 

Saygıdeğer Velilerimiz;

Büyük emeklerle yetiştirdiğiniz ve bizlere emanet ettiğiniz kıymetli evlatlarınızın, daha güzel yarınlara ulaşması için umutlar taşımaktasınız. Evlatlarınızdan beklediğiniz bu başarıların gerçekleştirilmesi yönünde bizlerle birlikte hareket etme yönündeki istek ve kararlılığınızı biliyor; onların istenmeyen ortam ve davranışlardan uzak tutulması amacıyla öğretmenlerimizle ve bizlerle işbirliğinizin artarak devam etmesinin önemini belirtirken; sizlere de yeni eğitim öğretim yılının hayırlar getirmesini dilerim.

 

Sevgili Öğrencilerimiz;

Sizler ülkemizin yakın geleceğinin yapı taşları ve uzak geleceğinin mimarları olacaksınız. Nitelikli birer birey olarak yetişmek ve bir meslek sahibi olma yönünde hedefleriniz mevcut. Bu hedeflere ulaşmak için okullarınızda öğretmenlerinizden olabildiğince çok bilgi almalısınız. Ancak unutmayınız ki okulunuz aynı zamanda sizlere paylaşmayı öğreten, saygı ve sevgiyi aşılayan, arkadaşlık duygularınızı pekiştiren ve faydalı birer birey olmanızı sağlayacak olan huzur dolu yuvanızdır. Ülkemizin dünya sıralamasında en ön sıralarda olması için okul sürecinizi araştıran, sorgulayan ve kendini sürekli yenileyerek yetişme isteğinde olmanıza bağlıdır. Bu farkındalığa sahip olduğunuzu biliyor ve yeni eğitim öğretim yılında sizlere başarılar diliyorum.

18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılımızın ülkemize, milletimize, tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle saygılar sunuyorum.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr