Gölcük Belediyesi ihtiyaçlarını kendi üretiyor - Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Global

Gölcük Belediyesi ihtiyaçlarını kendi üretiyor

Gölcük Belediyesi ihtiyaçlarını kendi üretiyor
Güncel Yazdır

Gölcük Belediyesi kentin ihtiyacı olan yer altı çöp konteynerleri, demir köprüler, mazgallar, dekoratif demir korkulukları ve otobüs duraklarını Gölcük Belediyesi Bakım - Onarım ve Garaj Amirliği’nin atölyelerinde kendi üretiyor. Yenileme çalışmaları çerçevesinde, öncelikle şehir merkezinde ve mahallelerdeki otobüs duraklarının güncellenmesi planlanırken, daha sonra, şehrin muhtelif noktalarındaki eskiyen otobüs durakları değiştiriliyor

Ayrıca yapımına başlanan yer altı çöp konteynerleri Gölcük Belediyesi Bakım - Onarım ve Garaj Amirliği’nin atölyesi’nde üretiliyor. Gölcük Belediyesi bu tür çalışmalarıyla halkın büyük beğenisini topluyor. 

Bu Uygulama İle Belediye Bütçesine Katkı Sağlanıyor. Piyasadan almak yerine Bakım - Onarım ve Garaj Amirliği Şantiyesinde kendi imkanları ile yer altı çöp konteynerleri, otobüs duraklarını ve demir korkulukları yapan Gölcük Belediyesi bu uygulama ile yüzde 50 oranında tasarruf ediyor.

 

GÖLCÜK'E YAKIŞIR OTURMA BANKLARI
Konuyla ilgili açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük’e yakışır oturma bankları, yer altı çöp konteynerleri, demir korkulukları ve otobüs duraklarının şehrin muhtelif noktalarında ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirileceğini söyledi. Kendi üretimleri olduğu için Belediye bütçesine de önemli bir katkı sağladıklarını ifade eden Başkan Ellibeş; “Bizim daha temiz bir Gölcük sloganı ile yer altı çöp konteyneri ilgili çalışmamız vardı. Bununla ilgili fiyat tekliflerini aldığımız rakamın bize biraz afaki olduğunu düşündük ve bu konuda kendi olanaklarımızla bu çalışmayı yapıp yapamayacağımızı kontrol ettiğimizde, burada emekçi arkadaşlarımızın bu çalışmayı yapabileceğini gördük. İhtiyaç görülen yerlere yapımı tamamlanan yer altı çöp konteyneri sistemi en kısa zamanda monte edilecektir” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr