İl başkanlarından güçlü Cumhuriyet Bayramı vurgusu - Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi
22 Ağustos 2018 Çarşamba
Global

İl başkanlarından güçlü Cumhuriyet Bayramı vurgusu

İl başkanlarından güçlü Cumhuriyet Bayramı vurgusu
Siyaset Yazdır

Haber

İl başkanları toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “7 İl başkanı Cumhuriyet Bayramına katılım noktasında teşkilatlarımızı da davet edeceğiz etkinliklere. Güçlü bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması için elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından dönemin SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nun çağrısı üzerine her ayın ilk pazartesi günü bir araya gelmeye başlayan 7 siyasi partinin il başkanı ekim ayı toplantısı için Ramada Otel’de bir araya geldi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ev sahipliği yaptı. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 27 Ekim’de eski Kocaeli Valisi olan şu anda Diyarbakır Valisi olan Hasan Basri Güzeloğlu’na ziyaret etmeyi planladıklarını söyledi.

 

29 EKİM PROGRAMLARINA KATILACAĞIZ
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “16. Toplantımızı icra ediyoruz. Cengiz Bey bugün yok. Gelmeme nedeni böbreklerinde yaşadığı bir problem. Kendisiyle görüştük. Selamlarını iletti. O yüzden bu hafta katılamadı. Buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletelim” dedi. Ceyhan ardından sözlerinin devamında, “Ağır taşıtların şehir içi trafiğine girmemesi noktasında valiliğimiz gerekli önlemleri aldı. Bu tedbirleri alması bakımından valiliğimize teşekkür ediyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutlayacağız bu ay içerisinde. 7 İl başkanı Cumhuriyet Bayramına katılım noktasında teşkilatlarımızı da davet edeceğiz etkinliklere. Güçlü bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması için elimizden gelen desteği vereceğiz. 80 milyonun ortak değerleri bağlamında bu bayramlara sahip çıkmalıyız. Bu programlara ciddi katılım sağlayacağız” dedi.

 

“CENGİZ AĞABEYİ ZİYARET EDECEĞİZ”
27 Ekim Cuma günü Diyarbakır Valimizi ziyaret etmeyi düşünüyoruz” diyen AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “15 Ekim’de BBP’nin kongresi var. Bizler şimdiden hayırlı uğurlu olsun. 22 Ekim’de de SP’nin kongresi var. Biz hep beraber bu programlara da katılmak istiyoruz. Üniversiteyle alakalı bir önerimiz vardı geçtiğimiz toplantıda. O konuyu da Rektör Sadettin Hülagü’yü ziyaret edeceğiz. Kocaeli Üniversitesi’ni daha nitelikli hale getirebiliriz bunları istişare edeceğiz. Fırsat olursa Cengiz ağabeye de ziyarette bulunacağız” şeklinde konuştu.

 

“ERKEN SEÇİM SİNYALİ YOK”
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın ardından konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü
Bu hafta sonu 12 ilçe teşkilatıyla Ankara’da gerçekleştirecekleri Kerkük ile ilgili toplantıya katılım göstereceklerini ifade ederek, “Kerkük bizim için önemli. Pazar günü akşamı merakla beklenen açıklamaları genel başkanımız kamuoyuyla paylaşacaktır” dedi. Erken seçim öngörüp görmedikleri sorulan MHP İl Başkanı Ünlü soruya, “MHP Kocaeli teşkilatları kendi işini yapıyor. Erken seçim yada başka seçimde teşkilatları dinamik tutma adına çalışmalar önemli . Erken seçim sinyali şu anda bize göre yok. Anca 2018’in mart ayından sonra ne olur onu bilemem.

 

SARIBAY KATILAMADI
Ekim ayının il başkanları toplantısı AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın ev sahipliğinde Ramada Otel’de gerçekleştirildi. İl Başkanları kahvaltının ardından kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunup basına poz verdiler. Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın yanı sıra MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve BBP İl Başkanı Serhat Duyar katılım gösterdi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay hasta olduğu için toplantıya katılamadı.

KATILAMADIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM
Toplantıya yaşadığı böbrek rahatsızlığından ötürü katılamadığını ifade eden CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “İl Başkanları toplantısına katılacaktım. Fakat rahatsızlığım nedeniyle katılamadığım için üzgünüm. İlaçlarımı aldım, durumum şu anda iyi. Verimli bir toplantı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele kurban bayramı Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr