26 Eylül 2018 Çarşamba
Global

‘’Sandıkları takip etmek benim görevim’’

‘’Sandıkları takip etmek benim görevim’’
Siyaset Yazdır

Haber

Yahya Kaptan delege seçimleri ile ilgili konuşan mavi liste sahibi Ahmet Mirzaoğlu’nun sorusuna yönelik CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, ‘’ Bu sandıkları takip etmek benim görevim’’ şeklinde yanıt verdi

CHP İzmit İlçe Örgütü'nde devam eden delege seçimleri, 'CHP'nin kalesi' olarak bilinen Yahya Kaptan Mahallesi'nde gerçekleşiyor. 102 mahallenin yarısında tamamlanan seçimler, dün Yahya Kaptan ile devam etti. Yahya Kaptan Mahallesi Gross Market'te bulunan kıraathanede yapılan seçimlerde Ömer Hazer, Gökhan Eryargı, Erdem Arcan, Öztürk Atilla ve Osman Ekşi'nin oluşturduğu sarı liste, Ahmet Mirzaoğlu'nun oluşturduğu mavi liste ve Remzi Özkan'ın oluşturduğu kırmızı liste yarışıyor.

 

RENKLİ BİR SEÇİM

Seçim atmosferinin oldukça yüksek olduğu Yahya Kaptan Kahvesi’nde üyeler oylarını kullandı. Seçim sırasında kısa bir açıklama yapan CHP İzmit İlçe Eski Başkanı Selman Yıldırım, ‘’Renkli bir delege seçimi. Partililerimiz yoğun ilgi gösteriyor. Üç listede görev alan arkadaşlar ve sorumluluk alan arkadaşların hepsi nitelikli. Benim temennim partiye hizmet etmiş, geçmişte de önümüzdeki dönemde de hizmetten kaçmayacak arkadaşların kongrede görev alması’’ dedi.

 

KÜÇÜKKAYA NEDEN GELMİŞ?

Mavi listeyi oluşturan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu ise, ‘’Atmosfer fevkalade. Kaptan’da seçimler hangi seçim sürecinde olursa olsun şenlik içinde geçmiştir. Hiçbir sıkıntı yaşanmayacak. Bu seçimin kazananı olmayacak. Tek kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak’’ ifadelerine yer verdi. Ardından Mirzaoğlu, Küçükkaya için ‘’Alt tarafı delege seçimi diyordu, başkan neden gelmiş?’’ sorusunu yöneltti.

 

KAPTANLILAR KAZANACAK

Sarı listeyi oluşturanlardan Öztürk Atilla ise, ‘’Seçim çok güzel gidiyor. Şu an bir sorun yok. Katılım oldukça iyi. Her zaman söylediğimiz gibi Sarı liste kazanacak. Kaptanlılar kazanacak’’ sözlerine yer verdi.

 

SANDIKLARI TAKİP ETMEK BENİM GÖREVİM

Son olarak CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, ‘’Bunun adı demokrasi şöleni. CHP’de Ankara’dan belirlenen il ve ilçe başkanları olmaz. Herkes özgür iradesini ortaya koyarak gelip seçer. En iyi olan arkadaşlar kazansın’’ dedi. Devamında Mirzaoğlu’nun sözlerine ise, ‘’Adalet yürüyüşü, referandum seçimleri gibi başarılı organizasyonlarımızda heyecanlanmayan isimler delege seçimleri için neden bu kadar heyecanlanıyor. Ben alt tarafı delege seçimleri derken bunu kastetmiştim. Bu sandıkları takip etmek benim görevim’’ dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr