22 Temmuz 2018 Pazar

AK Parti İzmit’te kongre heyecanı

AK Parti İzmit’te kongre heyecanı
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İzmit ilçe teşkilatının 4. Olağan kongresinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Kocaeli gençliği yine farkını ortaya koydu. 2002’de bir güneş gibi doğan AK Parti’nin lokomotif şehirlerinden birisi de Kocaeli’dir. İzmit’in yeri her zaman bizim için özeldir. Kocaeli kutlu yürüyüşte en güzel örneklerimizden birisidir” dedi

 

 

 

BAŞBAKAN GELDİ (2)

AK Parti İzmit İlçe teşkilatının 4. Olağan kongresi Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla yapıldı. Yoğun katılımın olduğu kongrede mevcut Başkan Ali Korkmaz görevi Hasan Ayaz’a devretti. AK Parti İzmit kongresinde de diğer ilçe kongrelerinde olduğu gibi birlik vurgusu ön plandaydı.

 

ak parti 4

GENİŞ KATILIM

Kongreye Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, kadın kolları, gençlik kolları başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda partilinin katılım gösterdi. İzmit’te toplam 430 kişinin kongrede oy kullanma hakkı bulunuyordu.  Hasan Ayaz kongre sürecinde yoğun istişarelerde bulunarak 25 kişilik yönetim listesini belirledi.  

PANKART (1)

 

YOĞUN GÜVENLİK

Kongrenin yapıldığı Hasan Gemici Spor Salonu’nun girişinde polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü. AK Parti İzmit İlçe kongresine katılım gösterenler kurulan X-Ray cihazlarından geçtiler ve üstleri arandı.

 

KORKMAZ (1)

“AYAZ BAYRAĞI ÇOK DAHA İLERİYE TAŞIYACAK”

Görevi Hasan Ayaz’a devreden AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sıçramasını gerçekleştiren, ülkemize hizmette sınır tanımayan mensupları kongremizin ilimize, ülkemize hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Bu dava mazlumların yanında olma davasıdır. Çalınmadık kapı bırakmadık. Seçimlerde yoğun çalışmalar gerçekleştirdik. 7 yıl boyunca İzmit’te oylarımızı partimizin oy ortalamasının üzerine çıkardık. 2014 yerel seçimlerinde zorlu bir dönemdeydik. CHP en güçlü adayını karşımıza çıkarmıştı. Cumhurbaşkanımız İzmit’i almanızı istiyoruz talimatı vermişti. O günden bu yana gece gündüz çalışarak seçimi başarıyla tamamladık. Bu kentle ilgili hayali olanların hayalleri bir daha canlanmamak üzere kaldı. Bu durum bizi rehavete düşürmemelidir. Bu millet her zamankinden daha güçlü olmalıdır. Aynı kararlılık içerisinde birlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Siyaseti dava aracı olarak gördük. Görevi Hasan kardeşime bırakıyorum. İnanıyorum ki Hasan Ayaz bayrağı çok daha ileriye taşıyacaktır” dedi.

 

DOĞAN (2)

“HEP BİRLİKTA BAŞARILARA YÜRÜYELİM”

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Korkmaz’ın ardından yaptığı konuşmada, “Büyük bir heyecan içerisindeyiz. Bugün bir bayrak değişimi için buradayız. Bir zamanlar CHP’nin kalesi denilen İzmit’tte seçim başarısı kazandığımız Ali Korkmaz kardeşimize şimdiye kadar yaptığı güzel çalışmalarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Allah yolunu açık etsin. Bizler İzmit Belediyesi olarak bu süreç içerisinde birlik olduk. Hasan Ayaz beye görev teslim edilecek. Allah onun da yardımcısı olsun. Hep birlikte yeni, büyük başarılara yürüyelim. Bizler bu zorlu şehir siyaseti içerisinde liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın parti çizgisi çerçevesinde hizmet yapmaya çalıştık. 60 milyonluk bütçeyi bugün 260 milyon haline getirdik. Bir kuruşu kimseye yetirmedik. Şehre bir çivi çakmamış insanların ağır ithamlarına rağmen duruşumuzu değiştirmedik. Az zamanda çok iş yapmanın peşinde olduk. Marka bir İzmit Belediyesi var” diye konuştu.

 

KARAOSMANOĞLU (2)

“EN ÖNEMLİ PROBLEMİMİZ ULAŞIM”

Doğan’ın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli Türkiye’de sanayinin başkenti. Üretim merkezi, aynı zamanda bir liman şehri. Türkiye’nin Anadolu’ya açılan en büyük kapısı. AK Parti iktidarıyla Kocaeli adeta bir birlik oldu. Kocaeli alt yapısıyla, üst yapısıyla sağlıklı yaşanabilir bir şehir oldu. Bizim şehrimizde ne varsa köyümüzde de o var. Çalışmalarımızda başta liderimiz sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere iktidarımızı örnek aldık. Bugün Kocaeli Türkiye’nin örnek şehirlerinden biri oldu. Bizim gelecekte en önemli problemimiz ulaşım problemidir. Ulaşımla ilgili birçok proje yaptık. Darıca- Çayırova- Gebze hattında 2018’in başında metro çalışmasına başlıyoruz. Kocaeli’de raylı sistem AK Parti döneminde başladı. Tramvayı hizmete soktuk. Beklediğimizin üzerinde bir ilgi gördü. Gebze’deki metro projesinin çalışmalarını yapıyoruz. Hükümetimizin desteğiyle bunu yapacağız. Sayın Başbakanımızın çalışmalarını takip ediyoruz. Halkımızla, esnafımızla Kocaeli’ye aşkla hizmet etmeye devam ediyoruz. İzmit ilçe yöneticilerimize bugüne kadar verdikleri emeklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

CEYHAN (2)

“BİZE YAKIŞANI YAPACAĞIZ”

Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bugün 6. İlçe kongremizi tamamlıyoruz. Kocaeli’nin 12 ilçesinde de genel merkezin çizdiği prensipler çerçevesinde kongrelerimizi icra edeceğiz. Kocaeli teşkilatı kongreleri kıyımın, ayrışmanın, rakipleri egale etme kongreleri değil, kongrelerimiz her daim birliğin, bayrak yarışının merkezi oldu. Fedakarlıklarla bugüne geldik. Tüm AK Parti ailemize şükranlarımı ifade etmek istiyorum. 3 yıldır birlikte çalıştığım Ali Korkmaz’ a her daim gösterdiği gayretinden dolayı şükranlarımı ifade ediyorum. Ali Korkmaz beyle çalışan arkadaşlardan görevi devretmeyenler de var. Biz güçlü ve büyük bir aileyiz. Delegasyonumuzun da desteğiyle Hasan Ayaz ve yeni yönetiminin Ali kardeşimizin koyduğu seviyenin üzerine çıkacağını temenni ediyorum. Bize yakışanı her zamanki gibi yapacağız” dedi.

ak parti 5

 

İŞTE HASAN AYAZ’IN LİSTESİ 

Hasan Ayaz

Abdullah Saburlu

Ahmet Çelik

Ali Garip Göktürk

Ali Güney

Ali Erdem

Ayfer Uğur

Baruhan Üretürk

Cemil Karaca

Ceyhun Yalçın

Ecenur Sevilen

Emine Soylu Gürdoğan

Havzullah Yaydemir

İsmail Özdemir

Musa Özcan

Nihal Adar

Nurullah Yılmaz

Rafet Yücel

Recep Yıldız

Rıfat Akbaş

Sami Ataman

Semra Aksoy

Turgay Aydıner

Yasin Akkuş

Zehra Aynacı

 

IMG_6773

İL DELEGELERİ

Hasan Ayaz, Osman Pepe, Nevzat Doğan, Ali Korkmaz, Aysel Demirtaş, Musa Özcan, Erdoğan Şentürk, Muharrem Tutuş, Alper Doğan, Aykut Sunar, Bülent Durmuş, Ertuğrul Yavuz, Erkan Bakıroğlu, Nur Konyalı, Murat Ergelen, Ayşe Müge Olşen, Halit Çokan, Erkan Aksoy, Zekeriya Özak, Halil Vehbi Yenice, Abdullah Köktürk, Sabri Gökbudak, Ali Kahraman, Hilmi Sevilen, Nezih Demirtaş, Necdet eksen, Hüseyin Yusuf, Orhan Atabay, Nejat Güney, Aykut Ayhan, Yaşar Kanpara, Hülya Çiçek, Esra Dinç, Yunus Arıcan, Semih Yılmaz, Vehbi Aydıner, Muhittin Erkaya, Hasan Kırlı, Emin Uygun, Fevzi Bayırbaşı, İrfan Seymenbaşı, Ahmet Can, Nilüfer Saburlu, Ayhan Dursun, Şafak Durak, Haluk Ercan, Bilal Kanca, İsmail Önay, Mevlüt Akdoğan, Reşit Temel, Fatih Çelik, Emin Duman, Serdar Arıcan, Tahir Aktaş, Selahattin Şengöz, İrfan Doğdu, Bülent Çıtlak, Burhan Duran, Halil Ceyhan, Halit Gedik, Savaş Akpolat, Hakkı Tandoğdan, Ali Şişman, Halil Ömür, Mahmut Öztürk, İsmail Gündaş, Yalçın Akkuş, İbrahim Alp, İsmail Gün, Ali Yılmaz, Muammer Hazer, Özer Parlakbilek, Ahmet Akkuş, Nurgün Kan, Hüseyin Öz, Yusuf Karaarslan, Niyazi Ceylan, Abdullah Bülbül, Fuat Bayram, Ayhan Şen, Fahrettin Alp, İbrahim Efe, Erdoğan Yiğit, Erdem Andaç, Engin Gedikli, Kıymet Çınar, İsmail Uslu, Ahmet Esin, Ergün Mencik, Şener Sar, Ahmet Tarı, Ferit Yüksel, Şerafettin Gülener, Nihat Sarı, İlhan Demir

 

 

FOTO GALERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN:

http://www.bizimyaka.com/galeri_240_1_AK-Parti-Izmitin-yeni-baskani-Ayaz

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr