17 Temmuz 2018 Salı

Küçükkaya’dan MTV zammına tepki

Küçükkaya’dan MTV zammına tepki
Güncel Yazdır

Haber

Maliye Bakanlığı’nın MTV’ye yaptığı yüzde 40 zam üzerinden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’a yüklenen CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, ‘’Yerli otomobil üreteceğini iddia eden sayın bakanımıza ürettiği otomobilde motorlu tüketim vergisinin kaç olacağının cevabını da merakla ediyorum’’ dedi

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, haftalık olağan basın toplantısı düzenledi. Açıklamasında kent ve ülke gündemini değerlendirdi. Küçükkaya, ‘’Ülkemiz kurulduğu tarihten itibaren en zorlu süreçlerinden geçiyor. Sıradan bir Türk vatandaşına sorduğunuzda ülkenin en büyük sorunu ekonomi, eğitim ve ülkenin bölünmez bütünlüğü derdi. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri 12 Eylül Askeri Darbesinden daha sonra üç sorun ülkenin en önemli üç sorunu olarak hep gündemde kalmıştır ve maalesef Türkiye’de yaşayan herkesin bu üç önemli sorun daha fazla büyümesin korkusuyla bugün karşı karşıyayız’’ dedi.

 

EĞİTİM MEB’İN ELİNDE TELEF OLUYOR

Yeni eğitim müfredatı ile ilgili eleştirilerde bulunan Küçükkaya, ‘’Kendi kurdukları saçma sınavları kaldırıyor, Finlandiya dünyaya bir eğitim modeli sunabilirken Türkiye hep sağ iktidarların elinde olmasından dolayı sürekli geriliyor. Eğitim sistemi sadece AKP değil 1980’den beri milli eğitimin elinde telef oluyor. Ülkenin eğitiminin bu kadar çürük olduğu bir durumda ülkeden düzgün sağlıklı nesiller sağlıklı yönetim bekleyemeyiz. Eğitim sistemi yapbozla yapılacak bir sistem değil, üzerine ciddi kafa yorulup uzun yıllar değiştirilemeyecek bir altyapısı olması gereken bir sistemdir’’ şeklinde konuştu.

 

BARİ VERGİSİNİ ÖDEYİN

Devamında MTV’ye yapılan yüzde 40 zamma tepki gösteren Küçükkaya, ‘’Daha dün Maliye Bakanı iki senedir ‘İstikrar sürsün’ yalanlarıyla aldıkları tedbiri zam olarak açıklamıştır. Saltanatınızı, makam araçlarıyla dolaşmalarınızı biliyoruz. Bari azıcık bu ülkeye acıyorsanız bindiğiniz araçların motorlu tüketim vergisinin de belediye başkanlarından, bakanlardan, başbakandan da kesilmesini talep ediyoruz. CHP’li AKP’li fark etmez. Makamınızda gözümüz yok, bari vergisini ödeyin. Ekonomi artık sürdürülebilir noktadan çıkmıştır. Yerli otomobil üreteceğini iddia eden sayın bakanımıza ürettiği otomobilde motorlu tüketim vergisinin kaç olacağını da merakla ediyorum’’ sözlerini kullandı.

 

UYKULARI KAÇANLAR AKP’LİLERDİR

Devamında Kerkük krizini ele alan Küçükkaya, ‘’Referandum çalışmalarında, 1 Kasım’da kendi kurultaylarında Barzani ile Megri Megri türküleriyle halaylarla büyük aşk yaşayan ve sevişenler havaalanlarında sözde Kürdistan bayrağını açtırıp resmi törenle karşılayanlar referandum öncesi seçmeni etkileyebilir miyiz diye kandıranlar şimdi timsah gözyaşları akıtmasınlar. Bilakis kandırıldık, mağdur edildik edebiyatından bu vatandaş sıkılmıştır. Ülkede artık geceleri uykusu kaçıp rahat uyuyamayanlar AKP’lilerin kendisidir’’ ifadelerine yer verdi.

 

KONUNUN MUHATABI CEYHAN VE AYAZ

Küçükkaya, 10 belediye başkanının görevden alınması ile ilgili konuşulanlara değinirken ‘’Kimler görevden alınacak sorusunun muhatabı Hasan Ayaz ile Şemsettin Ceyhan’dır. Sen gariban başörtülü kardeşim dediğin kızlara her türlü terörist muamelesi gösterirken parti zarar görmesin diye kendi belediye başkanını anlaşmalarla suçlu değil izlenimi vererek görevden alırsan partine zarar verirsin’’ şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi YEDİ İKLİM Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Efe Tur Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr