AK Parti İzmit’te kongre heyecanı - Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Global

AK Parti İzmit’te kongre heyecanı

AK Parti İzmit’te kongre heyecanı
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İzmit İlçe kongresi 30 Eylül’de Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilecek

AK Parti İzmit İlçe teşkilatında 30 Eylül’de Hasan Gemici Spor Salonu’nda saat 11.00’da gerçekleşecek olan kongre öncesi hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Mevcut Başkan Ali Korkmaz’ın görevi Hasan Ayaz’a devredeceği kongrede diğer ilçe kongrelerinde olduğu gibi birlik vurgusunun ön planda olması bekleniyor.

 

430 KİŞİ OY KULLANABİLECEK

Kongreye Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, kadın kolları, gençlik kolları başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda partilinin katılım göstermesi bekleniyor. Kongrede 400 delege ve ilçenin mevcut yönetimi oy kullanacak. Yani İzmit’te toplam 430 kişinin kongrede oy kullanma hakkı bulunuyor.

 

KULİSLERDE KONUŞULAN İSİMLER

Hasan Ayaz’ın AK Parti İzmit İlçe Başkanı seçileceği kongre öncesi 25 kişilik yönetim listesi şekillenmeye başladı. Net bir isim vermeyen Ayaz son ana kadar liste çalışmalarının sürebileceğinin altını çizdi. Recep Yıldız, Ceyhun Yalçın, Semra Aksoy ve mevcut Başkan Ali Korkmaz’ın yönetimde bulunan Ali Güney, Abdullah Saburlu, Nurullah Yılmaz, Turgay Aydıner, Zehra Aynacı’nın da listede yer alması bekleniyor.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr