26 Eylül 2018 Çarşamba
Global

Vali Aksoy'dan termale destek

Vali Aksoy'dan termale destek
Güncel Yazdır

Haber

Vali Hüseyin Aksoy, yerli ve yabancı turist gelmesini sağlamak, Kocaeli’nin tarihi ve turistik potansiyellerini değerlendirmek için düğmeye bastı. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı da ziyaret eden Vali Aksoy’un turizme MARKA’dan destek vereceği öğrenildi

MARKA’DAN DESTEK

Güvenlik ve eğitimden sonra turizmi gündemin 3. sırasına yazan Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli’nin yerel değerlerinin yanı sıra tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımı için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan (MARKA) bütçe ayrılmasını sağladı. MARKA’nın desteği ile belgesel hazırlanacak, görsel, yazılı ve dijital medyadan yararlanılacak, yurt içi ve yurt dışı turizm fuarları ziyaret edilecek.

 

DUBAİ, RİYAD, CİDDE

Avrupa’dan Türkiye’ye gelen turistlerin İstanbul başta olmak üzere Akdeniz ve Ege kıyılarına gittiğine dikkat çekilerek Kocaeli’ne Arap turistlerin gelmesi için çalışma başlatıldı. Önümüzdeki aylarda Dubai, Riyad ve Cidde’de düzenlenecek turizm fuarları ziyaret edilerek Kocaeli’nin tanıtımı yapılacak, Arap turistlerin

turizm belgeli yatak kapasitesi 13 bine ulaşan Kocaeli’ne gelmeleri istenecek.

 

BAŞİSKELE TERMAL

Vali Hüseyin Aksoy’un ilgilendiği ve yakından takip ettiği bir diğer proje de Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın açıkladığı “Sağlık ve Termal Turizm Merkezi” projesi. Başiskele Belediyesine giden Vali Aksoy, suyun debisi, devamlılığı, mineralleri hakkında bilgi aldı. Vali Aksoy’un Başiskele’de yapılacak termalin Arap turistlerin Kocaeli’ye gelmesini sağlayacağını söyledi.

 

Ayrıntılar Galip Ataman'ın köşe yazısında:

http://www.bizimyaka.com/yazar-78820-GTU-rektor-ve-hocalarinin-basarisi-tesadufen-gelmedi

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr