21 Temmuz 2018 Cumartesi

Gölcük'te doğa ile iç içe bir yaşam

Gölcük'te doğa ile iç içe bir yaşam
Güncel Yazdır

Gölcük Belediyesi, Gölcük şehir merkezine 17 km uzaklıkta, İrşadiye (Beylik) köyüne sınır, 630 dönümlük Erikli düzü yaylasının, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden kiralanan bölümü üzerinde “Gölcük Belediyesi Erikli Tepe Tabiat Parkı”nı hayata geçiriyor

30 Ocak 2017 tarihinde yer teslimi yapılarak yapımına başlanılan tabiat parkı; Bakanlık tarafından onaylanan gelişim planına uygun olarak projelendirilen 40 dönümlük alan üzerinde, konaklama yapılabilecek Bungalov evlerin, piknik alanlarının, içerisinde kafeterya wc, mescit gibi bölümlerin yer aldığı iki ayrı idari binanın, çadır kamp alanının, seyir kulesinin, dört etaplı çocuk ve büyüklere yönelik macera parkının, yürüyüş parkurunun, kır lokantasının, yöresel ürünlerin satışının yapılacağı bölümlerin olduğu tesislerden oluşmakta.

 

BUNGALOV

BUNGALOV EVLER
Konaklama yapılacak Bungalov evler 15 adet olup, ahşaptan imal edilmiş, içerisinde 2 oda, solan- mutfak, duş, wc ve verandanın yer aldığı 45 metrekarelik evler yer almakta.
Çadır kamp alanı, vatandaşlarımızın çadırlarını kurup kamp yapabileceği bir alan olacak şekilde dizayn edildi.

Yürüyüş parkuru 2700 metre uzunluğunda. Dört etaptan oluşan çocuk ve büyüklere yönelik macera parkı, eğlenmek ve spor yapmak üzere hizmete sunulacak.
Böylelikle, kapsamlı bir kompleks halini alacak olan Gölcük Belediyesi Erikli Tepe Tabiat Parkı projesi doğa ile iç içe güzel bir gün geçirmek isteyenlerin yeni adresi olacak.

 


"ÇOK ÖNEMSEDİĞİMİZ PROJELERDEN BİRİ"
Yapımı hızla devam etmekte olan Erikli Tepe Tabiat parkının çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Başkan Ellibeş, “Gölcük Belediyesi Eriklitepe tabiat parkı alanındayız. Bu bölgedeki 63 hektarlık alan Gölcük Belediyesi tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden kiralandı. Belediyemiz tarafından yapılan ihale sonucunda tabiat parkımızın uygulama alanları inşaatı devam etmektedir. Bu alan içersin de piknik alanlarımız, bungalov evleri gece kalabileceğimiz evlerimiz, restoranlar, kır kahvemiz, macera parkımız, çadır kamp alanlarımız, spor etkinlikleri alanı ve mescidlerimiz ile birlikte komple bir sosyal alana dönüştürüyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak proje kapsamında yaptığımız bu tabiat parkımızın ihalesini sekiz ay önce yaptık ve bu ihale sonucunda yüklenici firma hızla çalışmalarını sürdürüyor. Belediyemizce çok önemsediğimiz projelerden biri, Kocaeli’ndeki ve şehir dışından gelecek olan insanların istifade edebilecekleri mükemmel bir tabiat parkını bu şekilde oluşturmaktayız. Desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüze ve Büyükşehir’imize teşekkür ediyorum. Ben bu vesile ile tabiat parkımızın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu yıl bitirmeyi hedefliyoruz. Çalışmamız bittiğinde tüm hemşerilerimizle, dostlarımızla ve tabiat parkımızı istifade etmek isteyen tüm vatandaşlarımızla burada buluşmayı hedefliyoruz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr