20 Temmuz 2018 Cuma

“Bir Dakikanızı Ayırın, Bir Hayatı Değiştirin”

 “Bir Dakikanızı Ayırın, Bir Hayatı Değiştirin”
Sağlık Yazdır

Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü, Dünya İntiharı önleme Günüyle ilgili bir açıklama yayınlandı

Halk Sağlığı Müdürlüğünün açıklması şöyle;

Dünya İntiharı Önleme Günü, Dünya Sağlık Örgütünün işbirliğiyle Uluslararası İntiharı Önleme Derneğinin bir girişimi olarak 2003 yılından bu yana düzenlenmekte olup intihar eğilimi olan kimselerin yardım almalarını kolaylaştırmak ve toplumda bu konudaki duyarlılığın arttırılması hedeflenmektedir.


Sağlık Bakanlığımızın çalışmaları kapsamında intiharın önlenmesi konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğümüzde görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarına yönelik "Kronik Ruhsal Hastalıklar, Damgalamayla Mücadele ve İntiharı Önleme Programı" ile "Toplum Ruh Sağlığı Merkezi" hakkında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri A.B.D Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent COŞKUN ile Derince Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde görev yapan Uzm.Dr.H.İmer ARAS, Psikolog Ömer ERASLAN, Hemşire Nilgün YEL, Ergoterapist Şeyda SARAY, Sosyal Çalışmacı Duygu OBUZ, Hemşire Meryem ER ve Sağlık Memuru Mustafa İNCE tarafından eğitim verilmiştir.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr