17 Mart 2018 Cumartesi
Global Medya

El Ele’den öğretmenlere seminer

El Ele’den öğretmenlere seminer
Güncel Yazdır

Haber

El Ele Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sosyal Sorumluluk Projelerine devam ediyor

elele 3

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 2007 yılında faaliyete başlayan El Ele Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve halen İzmit Yenişehir Mahallesi Kaymakamlık yolundaki binasında özel gereksinimli çocuklara hizmet veren kurum bu yılki sosyal sorumluluk projelerinin ikincisini Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda görev yapan 1. sınıf, 2. sınıf ve rehber öğretmenlere yönelik olarak gerçekleştirdi.

 

elele 2

PROJELER DEVAM EDECEK

Kocaeli Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Yıldız Gündoğdu "Özel Gereksinimli Çocuklara Okulda Yaklaşım" konulu sunumuyla, bu çocukların okullarda erken fark edilmesi ve erken müdahalenin önemi, tanı öncesi ve sonrası karşılaşılan problemler ve çözümleri, özel gereksinimli öğrenci ve ailesiyle öğretmenlerin nasıl olumlu ilişki geliştirilebileceği gibi pek çok konuda bilgi paylaşımında bulundu.  Aile-öğretmen ve özel eğitim işbirliğinin gerekliliği üzerinde durdu.

El Ele Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Semra Tercan, özel gereksinimli çocuklara yönelik “sosyal sorumluluk projelerinin” devam edeceğini söyledi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
KOTO İDEV İLAN Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Nesibe Aydın Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ BasiskeleSanayi konak_dr Aytaş Şömine