22 Temmuz 2018 Pazar

AK Parti Gölcük Uzuner’le yola devam ediyor

AK Parti Gölcük Uzuner’le yola devam ediyor
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti Gölcük İlçe teşkilatının gençlik kollarının kongresi Gölcük Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Tek aday olan Murat Uzuner yeniden AK Parti Gölcük İlçe Başkanı oldu

AK Parti’de kongre süreci tüm hızıyla devam ediyor. Ana kademe ve kadın kollarının ardından gençlik kollarında da kongreler başladı. Gençlik kollarında ilk kongre geçtiğimiz günlerde Kartepe’de yapıldı. Kartepe kongresinin ardından AK Parti Gölcük ilçe teşkilatının gençlik kolları kongresi geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi. İstişareler sonucunda mevcut başkan Murat Uzuner’le yola devam etme kararı alındı. Böylece Uzuner tek aday olarak girdiği kongrede tekrar başkan seçildi.

 

GENİŞ KATILIM
Gölcük Kavaklı Sahili’nde bulunan Kongre Sarayı’nda saat 19.30’da başlayan kongreye AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve 1.Bölge Koordinatörü Bilal Topal AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

“TEŞKİLATIMIZIN GÜCÜMÜZÜN FARKINDAYIM”
Kongre saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşıyla başladı. Sonrasında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere yönelik yaptığı konuşmanın yer aldığı video katılımcılara izlettirildi. Kongrede konuşan AK Parti Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, “Bu yolda iki yıllık süre zarfında çalışmalar yaptığım kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Kongreler değişim yeridir. Yönetimde yer alamayan kardeşlerim de haklarını helal etsin. Teşkilatımızın ne kadar güçlü olduğunun farkındayım. Görevimizi bundan sonra da geçmişte olduğu gibi elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

 

“BERABER MÜCADELE ETTİK”
Uzuner’in ardından söz alan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “AK Parti şahsi çıkarını elinin tersiyle iterek vatanı için sorumluluk almaya devam ediyor, almaya da devam edecek. Bir hareket düşünün ki ne kadar güçlü olursa olsun gelecekte nöbet değişimi yapacak gençliği bulamazsanız o hareket biter. Ama elhamdülillah AK Parti için böyle bir tehlike söz konusu değil. Yeni isimler bu partiyi daha ileriye götürecek. Partimizin kuruluşundan beri görev alan tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Onlar bu hareketin dinamosu oldular. Gençlerimizin her seçim döneminde ve ötesinde verilen görevi yaptığını gördük. Beraber mücadele ettik” şeklinde konuştu. Ardından AK Parti Gölcük teşkilatı tarafından hazırlanan sürpriz video gösterildi.

 

“BİZDE RAKİP OLMAK YOK EKİP OLMAK VAR”
Ellibeş’in ardından söz alan AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, “Yaklaşık 2 senedir biz 3 seçim bir de darbe girişimi geçirdik. Bugüne kadar Türkiye’de ne yapıldıysa, siz gençlerin imzası vardır bu işlerin. Önemli olan kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Hep beraber bir değişim süreci yaşıyoruz. Bir hücre yenilenmesidir kongreler. Yönetime giren girmeyen tüm kardeşlerimiz kol kola olacak. Yönetime giremeyen arkadaşlarımız yönetimden daha çok çalışacaktır. AK Parti teşkilatlarında rakip olmak yoktur, ekip olmak vardır. Beklentiler arttı işimiz kolay değil. Bizim bundan sonra dünyayı yönetme gibi bir hedefimiz var. Türkiye’yi dünyada iktidar yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

“GÖLCÜK’TE ÇITA YÜKSEK”
Alp’in ardından kürsüye AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Hayatı anlayan bir gençlik görüyorum bugün. Türkiye’nin en büyük umudu işte bu gençliktir. Bizler AK Parti’yi bir okul olarak gördük. Liderimizden dik durmayı öğrendik. Gençler önündeki engelleri aşmak için bir rol model seçerler. Biz şanslıydık, çünkü bu kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz davamızı anlatmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’da göğsünü siper eden gençliği yetiştiren buradaki büyüklerime ayrıca teşekkür ediyorum. Gölcük’te çıta yüksek. Bu yönetim bu çıtayı daha da yukarıya çıkaracaktır. Bugün ikinci gençlik kongremizi gerçekleştiriyoruz. 200’e yakın kardeşimizle görüşerek bu listeyi oluşturduk. Yeni yönetimde görev alan 25 kardeşimizle Gölcük’ün mahallerine adımızı yazmaya devam edeceğiz.

 

“GENÇLİK KOLLARINDA SİYASET ZORDUR”
Kahraman’ın ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bu akşam gençlerin gecesi. AK Parti olarak kongre sürecimizi dikkatli ve muhabbetli bir şekilde sürdürüyoruz. 5 ilçemizin ana kademesini bitirdik. Bu akşam kongremizi ilk günkü aşkla yapıyoruz. Siyasette gençlik kollarında olmak zordur. Gençlik kollarında olmak fedakarlık ister. Gençlik kollarında çalışırsınız, işinizi, eşinizi ihmal edersiniz. Ama sizin bir misyonunuz vardır. AK Parti gençlik kollarında yer alanların bir idealleri vardır, onların bir ülküsü vardır. Ona gitmek için bazen her şeyi feda eder. Bu serüvende emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

 

“TEŞKİLAT DEĞİLİZ, AİLEYİZ”
“Burası donanma kenti. Başörtüsü yüzünden askeriye giremeyen annenin feryadını biz unutamayız” diyen Ceyhan, “O nedenle bu kongreler önemli. Biz kendimizi yenileyebildiğimiz için bugün böyleyiz. Böyle bir kongreyi muhalefet partileri yapamıyor. Yapamama nedenleri birbirlerine düşmeleridir. Kocaeli teşkilatları sorunlarını kendi içerisinde çözmeyi başarmış bir teşkilattır. Biz bir teşkilat değiliz, aileyiz. Kongreler yenilenmeler için vardır. Seçim döneminde bayrağı asmak için sincap gibi direğe tırmanacak genç benim gencim olacaktır. Seçim dönemi dışında da ulaşılmadık genç bırakılmayacak şekilde çalışmalıdır gençlik kolları. Yatarak hiçbir şey olmuyor. Bizim işimiz mücadele etmek, gayret etmek” ifadelerini kullandı.

gölcüktoplu

 

İŞTE MURAT UZUNER’İN YÖNETİMİ
Murat Uzuner
Kemal Sarı
Şerif Balaban
Sevinç Ellibeş
Mehmet Kara
Tolga Yazar
Ensar Gökhan Dalkıran
Hüseyin Coşkun
Ahmet Doğan Dilli
Ömer Faruk Bodur
Tarık Karayel
Yusuf Büyük
Ramazan Aydın
Büşra Başyiğit
Sena Çekirdek
Süleyman Şener
Mehmet Ali Kaplan
Hakan Şen
Emrah Kaya
Yılmaz Kor
Yusuf Erdoğan
Zekeriya Aktaş
Havvanur Ece
Batuhan Kocaman
Ali Ruhan Çelik

YEDEK ÜYELER
Yavuz Fırtına
Esmanur İlbayi
Mükremin Keskin
Nurullah Kalyoncu
Ömer Ulufer
Fatih Yige
Haktan Yıldız
Metin Ekşioğlu
Eda Çalışkan
Sevgi Yıldız
Güray Erdem
Recep Kahraman
Emre Bali

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr