23 Temmuz 2018 Pazartesi

Bir istifa da MHP Körfez’den

Bir istifa da MHP Körfez’den
Siyaset Yazdır

Körfez eski belediye meclis üyesi Hayri Küçük MHP'den istifa ettiğini açıkladı

Körfez eski belediye meclis üyesi Hayri Küçük yaptığı açıklamasında MHP’den istifa ettiğini duyurdu. Açıklamasında Küçük, sitem dolu sözlere yer verdi.  ‘’Yıllardır heyecan ve gururla üye olduğum, mensubu olmaktan şeref duyduğum partimden; bugün itibariyle hüzünle ayrılıyorum’’ diyen Küçük, genel başkan ve genel merkezin yürütmüş oldukları politika ve yönetim şekliyle, şahsının düşüncelerinin örtüşmediği; ileriye dönük olarak da en ufak bir umudun kalmaması sebebiyle bu kararı aldığını ifade etti.

 

İSTİFALAR DEVAM EDECEKTİR

Açıklamasında Küçük, ‘’İstifa tek taraflı bir irade beyanıdır. Dolayısıyla bu durum, şahsımdan başka kimseyi bağlamamaktadır. Almış olduğum bu karar, asla ve kat'a bir yerlere talip olma adına değildir. Oy vermekten imtina edeceğim, politik açıdan gönül bağımın kalmadığı partimle hukuki anlamda birlikteliğimi sürdürmem ahlaksızlık olurdu. Muhakkak ki bundan sonra da benzer birçok istifa olacaktır ve yine muhtemelen parti merkezi bu durumu ‘dağdan serçe kalkması’ olarak değerlendirecektir. Parti içi eleştiriye, muhalefete tahammül edemeyip, arkadaşlarımızı, hainlikle, fitnecilikle, ajanlıkla, suçlayıp, dışlayıp ihraç eden, hatta ve hatta ‘arınacağız’ ifadelerinden sonra, birilerinin kendi isteği ile ayrılmalarından daha doğal, ne olabilir ki? Bilakis o kadar evrak işinden kurtulmuş olmaları ve ‘arınmaları’ nedeniyle sevinmeleri gerekir’’ dedi.

 

SİZ İTTİNİZ BİZ DE GİDİYORUZ

Devamında Küçük, ‘’Unutmayınız ki, umutların tükendiği yerde isyan bir hak haline gelir. Bizim isyanımız da sessiz sedasızca ‘gitmek’ şeklinde oldu. Hani şair diyor ya; ‘Hiç bir gidiş tek başına değildir; biri iter; diğeri gider’. Bizlerin gidişi de aynen böyle işte. Siz ittiniz; biz de gidiyoruz. Kardeşlik, dostluk bağımızın baki kalması kaydıyla, tanıdığım, birlikte görev yaptığım, aynı ruhla yıllarca kalplerimizin çarptığı tüm arkadaş, kardeş, abla, ağabeyimiz varsa; hepsini tanımaktan onur duyduğumu ifade etmek isterim. Eğer hakkım geçtiyse; helal olsun. Allah herkesin yolunu açık ve hayırlı etsin’’ açıklamalarında bulundu. Ayrıca Küçük'ün Meral Akşener'in partisine katılacağı da öğrenildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr