20 Mayıs 2019 Pazartesi

KOÜ’lü podologlardan ücretsiz tarama

KOÜ’lü podologlardan ücretsiz tarama
Sağlık Yazdır

Haber

Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji Bilim Dalı ve Podoloji bölümü ortak çalışması olan “Bilimsel Araştırma Çalışması” kapsamında Belsa Plaza’da yaklaşık 200 kişiye ücretsiz tarama yapıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji Bilim Dalı ve Podoloji bölümü “Bilimsel Araştırma Çalışması” kapsamında ortak bir çalışma yürüttü. KOÜ’lü podologların ilk kez yaptığı çalışma Belsa Plaza’da kurdukları stantta gerçekleşti. Sabah saat 10.00’dan 16.30’a kadar süren taramaya yaklaşık 200 vatandaş katıldı.

 

TARAMA (1)

3 BÖLGEDE UYGULANACAK

Endokrinoloji Bilim Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Alev Selek, Podoloji bölümünden Yrd. Doç. Ayfer Peker, Diyabet Hemşire Yeliz Demirhan’ın öncülüğünde yapılan taramalarda ayak muayenesi, şeker ve tansiyon ölçümü uygulanırken bir yandan da hastalar bilgilendirildi. Çalışma ilk olarak İzmit’te başlarken haftaya Derince, bir sonraki haftaya ise Gölcük’te devam edecek. Çalışma kapsamında ise toplam 500 tarama hedefleniyor. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem