17 Temmuz 2018 Salı

Ünlü’den Irak’a askeri müdahaleye destek

Ünlü’den Irak’a askeri müdahaleye destek
Güncel Yazdır

Haber

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ‘’Irak’a askeri müdahale olursa biz MHP’li destekleriz, Ankara neyse Musul Kerkük de bizim için aynıdır’’ dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Ünlü, Kuzey Irak’taki referandumla ilgili ‘’Bugün Irak’ta Türkmen kardeşlerimizin birliği ve canları çok ciddi tehlike altındadır. Türkiye’nin milli güvenliğini ilgilendiren bu konuda iktidar ve muhalif partilere büyük görev düşmektedir. Ankara neyse bizim için Musul Kerkük de odur’’ dedi.

 

MACERA YOLCULUĞU

Açıklamasında Ünlü, ‘’Irak merkezi hükümetinin, bölge ülkelerinin ve uluslararası toplumun tüm uyarılarına kulak tıkayan Barzani'nin bağımsızlığa giden ilk adım olarak gördüğü sözde referandum, bölge için çok karanlık bir dönemin habercisidir Barzani, çok ağır bir bedel ödeyeceği ve sonu hüsranla bitecek bir macera yolculuğunu başlatmıştır. Çocukluk hayalinin nasıl kabusa dönüşeceğini yaşayarak görecektir Bugün Irak'ta Türkmen kardeşlerimizi milli benlikleri ve varlıkları çok ciddi biçimde tehlike altındadır’’ şeklinde konuştu.

 

TÜRKİYE KARŞILIKSIZ KALMAYACAKTIR

‘’Barzani ve peşmergeleri Türkmenlerin tarih boyunca yaşadıkları topraklara göz dikmiştir’’ diyen Ünlü, ‘’Türkiye'nin buna izin vermeyeceğini, Türkmenlere karşı girişilecek baskı, tehdit, zulüm ve saldırıların karşılıksız kalmayacağını herkes çok iyi bilmelidir. Türkiye'nin milli güvenliğini ilgilendiren konularda, iktidar ve muhalefetin partiler üstü bir anlayışla birlikte hareket etmesi, vatanseverliğin asgari bir gereği olarak görülmelidir. Biz MHP Kocaeli teşkilatı olarak çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Terörün yok edilmesinde gereken desteği en üst düzeyde vermeye devam edeceğiz. Özellikle FETÖ ve uzantılarının bürokraside, belediyelerde ve siyasette kökü kurutulana kadar meselenin takipçisi olacağız’’ diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

472 MUHTAR ZİYARET EDİLECEK

Parti içi programlarına da değinen Ünlü, ‘’MHP Kocaeli Teşkilatları, kendi bölgesel programına devam etmekte. Bu Cuma Dilovası’ndaki saha programı ile çalışmalarımız devam edecektir. Önümüzdeki hafta MHP Kocaeli olarak 4 Ekim 2017 itibariyle Ülkücü camia Türk milliyetçileri bölgenin 472 muhtarı ile buluşacaktır. Kartepe ile başlayıp 20 Aralık 2017 tarihinde Kandıra ile sonlandırılacaktır’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

HER ZAMAN DEVLETİMİZİN ARKASINDAYIZ

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ünlü, ‘’Ülkücü camianın duruşu 48 yıllık bir siyasi duruştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni dış politikada dün olduğu gibi bugün de desteklemektedir. Irak’a askeri müdahale olursa destekleriz. Ankara neyse Musul Kerkük de bizim için aynıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin milli menfaatleri için gereken neyse MHP olarak onun arkasındayız’’ ifadelerine yer verdi.

 

MHP KOCAELİ TEŞKİLATLARI MUHTARLAR PROGRAMI

Kartepe: 4 Ekim 2017

Gebze: 11 Ekim 2017

İzmit: 18 Ekim 2017

Darıca: 25 Ekim 2017

Derince: 1 Kasım 2017

Çayırova: 8 Kasım 2017

Gölcük: 15 Kasım 2017

Körfez: 22 Kasım 2017

Karamürsel: 29 Kasım 2017

Başiskele: 6 Aralık 2017

Dilovası: 13 Aralık 2017

Kandıra: 20 Aralık 2017

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi YEDİ İKLİM Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Efe Tur Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr