17 Aralık 2018 Pazartesi
Öztekin Kaşukci

Çocuk işçiler için kolları sıvadılar

Çocuk işçiler için kolları sıvadılar
Kültür-Sanat Yazdır

Haber

İlimizin tanınmış simalarından İlker Keleş ve Suat Taylan'ın yöneteceği kısa film "Kırmızı Otomobil" çekimlerine önümüzdeki ay başlıyorlar

2009 yılında dört sinemasever arkadaş tarafından kurulan Filmadamlar birçok sosyal sorumluluk filmi çekip izleyicilerin beğenisine sundu. En sonki filmleri "Hayeller İzmit Gerçekler Cukka Cukka" ile geniş bir izleyici kitlesine ulaşıp dilencilerin duygu sömürüsü yaparak verdiğimiz 1 TL'lerin nerelere gittiğini gösterdiler. Şimdi de Filmadamlar ve Tafokare yeni projeleri "Kırmızı Otomobil" için kolları sıvadı.

 

YARIŞMA

YARIŞMAYA KATILACAK

Filmadamlar'ın kurucusu İlker Keleş, "Kırmızı Otomobil' adlı kısa filmimizde çocuk işçilerin dramını anlatmaya çalışırken işverenlerin çocuk işçi çalıştırmamasını amaçlıyoruz. Ülke gündeminde ses getireceğimizi ümit ediyoruz" dedi. Aynı zamanda film önümüzdeki aylarda Sabancı Vakfı'nın düzenlediği "Kısa Film Uzun Etki" yarışmasına katılacak. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu