25 Eylül 2018 Salı
Global

AK Parti'de kongre değişiklikleri

AK Parti'de kongre değişiklikleri
Güncel Yazdır

Haber

AK Parti Kocaeli Teşkilatları'nda kongre heyecanı tüm hızıyla sürüyor. 12 ilçeden 4'ü başkanlarını seçerken 3 ilçede kongre tarihlerinde değişikliğe gidildi

AK Parti teşkilatlarının kongre süreci devam ediyor. 12 ilçeden 6'sında başkanlar yeniden aday iken 6'sında ise değişim yaşanacağı açıklanmıştı. İlçelerden Kartepe, Karamürsel, Darıca ve Dilovası'nda başkanlar seçilirken geriye kalan 8 ilçede kongre heyecanı sürüyor. Diğer yandan İzmit, Kandıra ve Körfez'de temayüller tamamlanıp adaylar belirlenirken Çayırovası, Körfez ve Gebze'nin ise kongre tarihlerinde değişim yaşandı. Henüz kongresini tamamlamayan ilçelerden Gölcük, Derince ve Başiskele'de ise yeniden aday olan mevcut başkanlar seçime gidecek.

 

KARTEPE'NİN BAŞKANI KOCAMAN

İlk kongresini 27 Ağustos’ta Kartepe İlçe Teşkilatı ile başlatan AK Parti, Kartepe ile birlikte 4 ilçede başkanını belirledi. Temayül yoklamasına katılmamasına rağmen temayülde ismi en çok yazılanlardan biri olan Mustafa Kocaman, 27 Ağustos tarihinde Hergeleci İbrahim Spor Salonu'nda düzenlenen İlçe Kongresinde, Kartepe ilçe başkanı oldu.

 

KARAMÜRSEL DEMİREL'E EMANET

Ardından 16 Eylül Cumartesi günü Gazenfer Bilge Kültür Merkezi'nde Karamürsel İlçesi 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Düzenlenen kongrede parti genel merkezinin kararıyla tekrar aday olan mevcut başkan Recep Demirel, tek aday olarak girdiği seçimde yeniden başkan oldu.

 

DARICA'DA YENİDEN BIYIK DÖNEMİ

Hemen ertesi gün 17 Eylül tarihinde Darıca ilçesinin 6. Olağan Kongresi yapıldı. Darıca Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede Mevcut Başkan Muzaffer Bıyık yeniden aday olarak girdiği seçimde başkanlığa seçildi.

 

DİLOVASI'NDA AKBULUT GÜVEN TAZELEDİ

Son olarak 19 Eylül Salı günü Dilovası ilçesi de kongreye gitti. Belediye Kültür Merkezi'nde geniş bir katılımla gerçekleşen Dilovası İlçesi 6. Olağan Kongresi'nde parti genel merkezi tarafından yine aday gösterilen mevcut ilçe başkanı Osman Akbulut, rakipsiz girdiği seçimde üyelerinin oylarını alarak güven tazeledi.

 

GÖLCÜK BU CUMARTESİ

Başkanı değişmeyen 6 ilçe arasında Gölcük de yer alıyor. Parti genel merkezi tarafından İlçe Başkanı İdris Alp'in yeniden başkanlığa aday gösterildiği 6. Olağan İlçe Kongresi 23 Eylül Cumartesi günü 17 Ağustos Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

 

İZMİT 30 EYLÜL'DE

İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz'ın yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından 11 aday adayı ile temayüle giden İzmit İlçesi için Genel Merkez tarafından başkan adaylığına Hasan Ayaz getirilmişti. İzmit İlçesi 6. Olağan Kongresi'nin ise 30 Eylül Cumartesi günü Hasan Gemici Spor Salonu'nda geniş bir katılımla gerçekleştirilmesi bekleniyor.

 

KANDIRA'NIN ADAYI ÖLMEZ

Kandıra ilçe başkan aday adayları Genel Merkez’de yapılacak olan mülakatlar için önceki gün AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ile Ankara’ya yola çıkmıştı. AK Parti Genel Merkezince yapılan istişareler ve değerlendirmeler sonucunda Kandıra İlçesi 6. Olağan Kongresi’nde Başkan Adayı Erol Ölmez oldu. Kandıra'da kongre 4 Ekim Çarşamba günü Turan Güneş Düğün Salonu'nda yapılacak.

 

DERİNCE VE BAŞİSKELE'YE YENİDEN ADAYLAR

Derince İlçesi 6. Olağan Kongresi 14 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Mevcut başkan İbrahim Şirin'in yeniden aday olduğu kongre Derince Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak. Başiskele İlçesi 6. Olağan Kongresi ise 15 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek. Kongrede başkanlığa yeniden aday olduğunu açıklayan Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus tek aday olarak katılacak.

 

GEBZE'DE İSİM KONUSUNDA UZLAŞILAMADI

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 24 Eylül Pazar günü yapılması planlanan AK Parti Gebze İlçe Kongresi'nde parti içerisindeki farklı kesimlerin, başkan adayında uzlaşamaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelendiğini söylemişti. Mevcut ilçe başkanı Hasa Soba, genel merkezin kararıyla görevine devam etmeyeceğini açıklamıştı. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan Gebze İlçe Kongresi 15 Ekim Pazar günü yapılacak.

 

ÇAYIROVASI'NA TBMM ENGELİ

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 1 Ekim’de yapılması planlanan Çayırovası İlçe Kongresi'nin TBMM’nin açılışına denk gelmesi nedeniyle 30 Eylül Cumartesi günü İzmit İlçesi ile birlikte icra edeceklerini duyurmuştu. Çayırovası İlçe Başkanı Zafer Kılıç'ın yeniden aday olmayacağı kongre Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenecek.

 

KÖRFEZ 14 EKİM'E ALINDI

Geçtiğimiz gün Kandıra ilçesi aday adayları ile birlikte Ankara Genel Merkezdeki mülakata giden Körfez ilçe aday adaylarından Şener Söğüt başkan adaylığına seçilmişti. Körfez ilçesinin 21 Ekim Cumartesi günü yapmayı planladığı ilçe kongresi de 14 Ekim Cumartesi gününe alındı. Körfez İlçesi 6. Olağan Kongresi de Tütünçiftlik Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr