26 Eylül 2018 Çarşamba
Global

Ünlü'den Kocaeli'ye dair FETÖ açıklaması

Ünlü'den Kocaeli'ye dair FETÖ açıklaması
Güncel Yazdır

Haber

Haftalık olağan toplantısında açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, terörün uzantılarına karşı kırmızı çizgilerinin net olduğunu bir kez daha belirtirken ‘’Şunu açıklıkla ifade etmeliyim ki FETÖ’nün önemli merkezlerinden biri olan Kocaeli’de arınma henüz tam olarak sağlanamamıştır’’ dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Ünlü, Irak Temsilciler Meclisi’nin 12 Eylül’de almış olduğu referandumun yasa dışı olduğuna dair aldığı kararı olumlu bulduğunu ifade etti. Terör karşısında kırmızı çizgilerinin net olduğunu ifade eden Ünlü, ‘’FETÖ’nün önemli merkezlerinden biri olan Kocaeli’de arınma henüz tam olarak sağlanamamıştır’’ dedi. Devamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ünlü, TEOG sınavının kaldırılması ile ilgili ‘’TEOG Türk aileleri için stres dolu bir süreçtir. TEOG yapılmayacak derken ne yapılacak sorusuna da ilgililer cevap verecektir diye düşünüyorum. Bundan sonra ne yapılacak sorusu açıkta bekliyor’’ dedi.

 

IRAK TÜRKMENLERİ YOK SAYILAMAYACAK

Açıklamasında Ünlü, Tarihi Türkmen yurtlarının statüsünü değiştirmek maksadıyla açık veya örtülü hiçbir pazarlık, arayış, çaba. proje kabul edilemeyecektir. Irak’ın toprak bütünlüğü bozulamayacaktır. Türk devletinin kırmızı çizgileri örtbas edilemeyecektir. lrak Türkmenleri yok sayılamayacaktır. Irak Temsilciler Meclisi'nin 12 Eylül’de almış olduğu referandumun yasa dışı olduğuna dair kararı hayırlı ve olumludur’’ dedi.

 

KOCAELİ’DE ARINMA TAM OLARAK SAĞLANAMADI

‘’MHP’nin varlığı bile aziz milletimize huzur vermeye bu ülkeye, bu devlete güven duyulmasına yetecektir’’ diyen Ünlü, ‘’Bizim kırmızı çizgilerimiz bellidir. Terörün her türlüsü karşısında duruşumuz nettir. Özellikle FETÖ’nün uzantıları ve izdüşümlerinin tamamen temizlenmesine verdiğimiz destek devam edecektir. Şunu açıklıkla ifade etmeliyim ki FETÖ nün önemli merkezlerinden biri olan Kocaeli’de arınma henüz tam olarak sağlanamamıştır. İktidar partisinin yerel temsilcilerinin bu konuda daha kararlı adımlar atmasını beklemekteyiz. Bu konuda bize düşen ne varsa her zaman gerekeni yapmaya hazırız’’ diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

FETÖ ARINMASI TAM OLARAK SAĞLANAMADI

Ünlü devamında parti çalışmalarına da değinerek ‘’Yarın Kandıra F Tipi Cezaevi’ndeki Donanma Davasını 7 il başkanı olarak takip edeceğiz. MHP’nin kendi içe dönük çalışmaları ile ilgili bu hafta Kartepe bölgesinde saha çalışmaları yapılacaktır. 12 ilçe başkanımızla ayın 21’inde toplantımız olacak, 28’inde de Anıtpark’ta Ahmet Şafak konserimiz var’’ açıklamalarında bulundu.

 

TEOG’TAN SONRA NE OLACAK?

Devamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ünlü, TEOG sınavının kaldırılması ile ilgili ‘’TEOG Türk aileleri için stres dolu bir süreçtir. TEOG yapılmayacak derken ne yapılacak sorusuna da ilgililer cevap verecektir diye düşünüyorum. Bundan sonra ne yapılacak sorusu açık bekliyor. Eğitimcilerin bakış açısı onların verdiği rapor önem arz ediyor. TEOG yerine gelecek olan yeni sistemi görmek zorundayız. Yeni sistemin eğitimcilerin ve ailelerin görüşleri alınarak herkesin memnun olacağı şekilde hazırlanması gerekiyor’’ ifadelerine yer verdi.

MHP 40X40 PROGRAMI

 

22 Eylül Cuma Kartepe

29 Eylül Cuma Dilovası

6 Ekim Cuma Kandıra

13 Ekim Başiskele

20 Ekim Cuma Karamürsel

27 Ekim Cuma İzmit

3 Kasım Cuma Gebze

10 Kasım Cuma Darıca

17 Kasım Cuma Derince 24

24 Kasım Cuma Kartepe

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr