19 Eylül 2018 Çarşamba
Global

İlim Yayma’dan anaokulu atağı

İlim Yayma’dan anaokulu atağı
Eğitim Yazdır

Haber

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Eğitim Komisyonu Başkanı Yaşar Ellialtı, düzenlediği toplantıda ‘’Şefkat Yuvası’’ adıyla hizmet veren kurumların artık ‘’İlim Yayma Kreşleri ve Gündüz Bakımevi’’ adıyla eğitim öğretim hizmetine devam edeceğini belirtirken ‘’Hedefimiz Kocaeli’de her ilçede en az bir anaokulu’’ dedi

İlim Yayma Cemiyeti tarafından Şefkat Yuvası olarak anaokulu hizmeti veren kurumlar artık ‘’İlim Yayma Kreşleri ve Gündüz Bakımevi’’ adı ile eğitim öğretim hayatına devam edecek. İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Eğitim Komisyonu tarafından Başiskele’de bulunan İlim Yayma Zübeyde Hanım Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nde toplantı düzenlendi. Toplantıda İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Eğitim Komisyonu Başkanı Yaşar Ellialtı, Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Koral, Anaokulları Koordinatörü Ayşegül Uçar ve İdareci Esra Akar yer aldı.

 

GÜVEN VEREN CEMİYET

Toplantıda konuşan İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Eğitim Komisyonu Başkanı Yaşar Ellialtı, ‘’İlim Yayma Cemiyeti, 1951 yılından beri ülkemizde hemen hemen her bölgede hizmet veren toplumun güvenini kazanmış, tarafsız, sadece eğitim öğretim bilim ve ilme kendini adamış, adeta güven abidesi olmuş bir cemiyettir’’ dedi.

 

HER İLÇEYE EN AZ BİR ANAOKULU

Devamında Ellialtı, ‘’Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür, vatansever, milli manevi değerleri gözeten bir gençliğin temeli anaokullarda başlar. Bu açıdan biz okul öncesi eğitimi çok önemsiyoruz ve hedefimiz Kocaeli’de her ilçede en az bir anaokulu’’ şeklinde konuştu.

 

DOĞA TEMELLİ EĞİTİM ORTAMI

Ardından konuşan Anaokulları Koordinatörü Ayşegül Uçar, ‘’Çoklu Boğaziçi eğitim modeli ile çocuklarımızı tüm gelişim alanlarında desteklemeyi hedefliyoruz. Bu nedenle programda akademik becerilerin yanında toplumsal değerlere de yer verilir. Çocuklar kalplerinin sesini dinlerken aklı ve düşünceyi de dengeli bir biçimde hayatlarına dahil ederler. Özellikle doğa temelli kurgulanmış etkinlik ve eğitim ortamları ile çocukların doğaya dokunup hissetmesi sağlanır. Bu sayede çocuğun kainata bakışı ve kainatı yorumlayışı gelişir’’ ifadelerine yer verdi.

 

BİRLİKTE (3)

YAŞAYARAK VE OYNAYARAK ÖĞRENİYORLAR

Uçar devamında, kreşlerdeki eğitim sistemine değinirken ‘’Ezbere dayalı olmayan, keşfetmeye araştırmaya yönelik öğretmen merkezli değil, çocuk merkezli eğitim sistemimizde çocuk 5 duyusunu kullanarak uygulamalı eğitimle yaşayarak ve oynayarak öğrenmenin zevkine varır. Canlı ve cansız tüm varlıkları keşif serüvenindeyken, tıpkı kuşun iki kanadı gibi akademik ve manevi anlamda beslenerek öğretim yolculuğuna devam eder’’ sözlerini kullandı.

 

BİRLİKTE (1)

60 ÖĞRENCİMİZ BULUNUYOR

Kreşlerle ilgili bilgileri de aktaran Uçar, ‘’4-6 yaş grubumuzda Değerler Eğitimi, Kuran-ı Kerim, İngilizce, Drama, Halk Oyunları, Mental Aritmetik, Görsel Sanatlar derslerini branş öğretmenlerinden alıyorlar. 60 öğrencimiz bulunuyor. Şu anda oryantasyon sürecindeyiz. Gelen çocuklarımıza kapılarımız eğitim öğretim dönemi sonuna kadar açık. Okul öncesi çocuklarımızın eğitim öğretim süreci bittikten sonra ise temmuz ayı itibariyle 7-10 yaş arası çocuklarımıza Yaz Okulu etkinliği gerçekleştirilmektedir’’ dedi.

 

ÇOCUKLAR (4)

SEVGİ VE MERHAMETLE KUCAK AÇIYORUZ

Devamında Uçar, ‘’2-6 yaş grubundaki çocuklarımıza hizmet vermekte bulunup her yaş grubu çocuklarımızın sınıfları yaş gruplarına göre ayrılmıştır. Sınıf öğretmenleri ve yardımcı öğretmenleri ile güvenli fiziki ortamda, sevginin ve merhametin hakim olduğu kurumumuzda çocuklarımıza kucak açıyoruz’’ diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

ŞU ANDA 7 ANAOKULUMUZ VAR

Ardından söz alan İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Koral ise, ‘’Biz kurumlarımızda kar amacı gütmeden hizmet veriyoruz. Kocaeli’de şu anda 7 anaokulumuz var. Toplamda 250 öğrencimiz bulunuyor. 60 personelimiz görev alıyor’’ açıklamalarında bulundu.

 

Kocaeli İlim Yayma Cemiyeti İrtibat No:

0555 998 13 83

0262 352 88 08

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr