19 Temmuz 2018 Perşembe

Karamürsel’de kongre heyecanı

Karamürsel’de kongre heyecanı
Siyaset Yazdır

AK Parti’de kongre heyecanı devam ediyor. AK Parti Karamürsel İlçe 6. Olağan kongresi Gazanfer Bilge Kültür Merkezi’nde bugün gerçekleşiyor. Mevcut ilçe başkanı Recep Demirel, yeniden aday olarak kongreye gidiyor

Kongre’ye Başbakan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır, Cemil Yaman ve İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski İçişleri Bakanı Bursa Milletvekili Efkan Ala,  AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,  Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve ilçe başkanları katıldı.

 

 

DSC_0543

 

“GELİN BİRLİK OLALIM”

Kongrede ilk sözü alan Karamürsel mevcut ilçe başkanı ve başkan adayı Recep Demirel, “Bu kongreden sonra teveccühlerinizle şahsım ve arkadaşlarım sizler adına temsil yetkisini kullanacak. Ama sizlerin yerine çalışacak değiller. Bu dava için hepimiz çalışacağız.  Davetim var herkese. Çağrım var AK Partili dava kardeşlerime sesleniyorum.  Ben ülkemi seviyorum diyen herkese gelin birlik olalım. Hep birlikte çalışalım” dedi.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Sözlerine parti içindeki sorunların sosyal medyadan paylaşılmaması gerektiğine inandığını belirterek devam eden, Demirel, “Muhakkak bizlerin eksik, hata ve yanlışları olmuştur, olacaktır. Teşkilat terbiyesi içinde yapılacak her türlü uyarı, öneri ve ikaz değerlendirilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Fakat hatalar parti içerisinde konuşulup değerlendirilmelidir. Sosyal medya parti işlerinin konuşulacağı bir yer değildir. Teşkilat içerisinde kol kırılır yel içeride kalır. O kol muhakkak iyileştirilir.  Bu kutlu yürüyüşte yanında yer alan bütün dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı

 

DURMAK YOK

Daha sonra söz alan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “İsmail Yıldırım, “Kongreler bayrak devir teslim törenidir. Bu teslimi nasıl yaparsa o şekilde de devam eder. AK Parti, tüm Türkiye’nin siyasi hayatına büyük bir yenilikler yapmıştır. Bu yeniliklerden birisi de bayrağı güzelce teslim etmedir. Zor işler altında görev yapmış arkadaşlarım dava arkadaşlarına bayrağı teslim edecek. Ben huzurlarınızda onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. 2014’ten sonra Türkiye açısından büyük sınavların olduğu bir dönem oldu. Bu günlerden alnımızın akıyla çıktık. Birbirini seven ve bağlı olan ekipler olursa tahmin ediyorum ki Karamürsel de yine AK Parti’nin zaferi yaşanacak. Durmak yok yola devam” diyerek yeni yönetime başarılar diledi.

 

DSC_0544

 

EN İYİ ŞEKİLDE KULLANDIK

Yıldırım’dan sonra söz alan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Karamürsel ilçe teşkilatımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Siyaset sahip çıkmadır. Sahip çıktığımız şey bizimdir.  Ülkemize, oklumuza, teşkilatımıza sahip çıkacağız. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş şekilde vatandaşlarımızın malına mülküne ekonomisine sahip çıkma yarışı yapıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletin vicdanı oldu. Gece gündüz çalışıyor. Onun duruşu ve sahip çıkışı ile yerelde bu hizmetleri sunuyoruz.  Onun için merkezi iktidar önemli. Başkanımıza gerekli desteği verdikçe o gereğini yapıyor zaten. Bizde bize düşeni yapmaya devam edeceğiz. İsraf etmeden kaynakları en iyi şekilde kullanarak 14 yılda şehrimizi nerelere getirdik” dedi.

 

DSC_0564

 

KOLAY OLMUYOR

Daha sonra söz alan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “ Böylesi bir salonun hazırlanması kolay olmuyor. Onun için arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 3 Temmuz itibari ile kongre çalışmalarımızı başlattık. Bu takvim çerçevesinde partimizin kongre sürecini Kocaeli’de yapmaya devam ediyoruz. Bizim kongrelerimiz yıkım kongreleri değildir. Bizim kongrelerimizin bir yenilenme, tazelenme ve bayrak yarışıdır. Görevi bırakan arkadaşlarımız bu davanın mensuplarıdır. En ufak sıkıntıları olmamıştır. Partimizin yenilenmesi için önemli bir şekilde özverilerini koymuştur” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr