17 Temmuz 2018 Salı

Kocaeli Marmara Koleji Kartepe’de açıldı

Kocaeli Marmara Koleji Kartepe’de açıldı
Eğitim Yazdır

Haber

1985 yılında “Anaokulundan Üniversiteye” sloganıyla eğitim yaşamına başlayan Marmara Eğitim Kurumları Kartepe’de Kocaeli Marmara Koleji’ni açtı

ÇOCUKLAR 2

1985 yılında “Anaokulundan Üniversiteye” sloganıyla eğitim yaşamına başlayan Marmara Eğitim Kurumları ilimizde de modern bir eğitim kurumu olacak olan Kocaeli Marmara Koleji’ni açtı. Dumlupınar Mahallesi, Şehit Turgut Çiçek Caddesi, No: 47 Kartepe adresinde eğitim verecek. Kocaeli Marmara Koleji’nin açılış törenine müdür Soner Atalay’ın yanı sıra, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılım gösterdi.

PROTOKOL (1)  

 

1750 ÖĞRENCİYE HİZMET VERECEK

Anaokul, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi seviyelerinde eğitim öğretim verecek. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için hazır durumda olan Marmara Eğitim kurumlarının en yenisi olan Kocaeli Marmara Koleji 65 dönümlük alanda bin 750 öğrenci kapasitesine sahip. Eğitim kampüsü içerisinde geniş oyun alanları, laboratuarlar, kütüphane, spor alanlarına kadar her ayrıntı düşünülmüş durumda.

 

ATALAY

“DÜNYA BİREYLERİ YETİŞTİRECEĞİZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan açılış programı Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kocaeli Marmara Koleji Müdürü Soner Atalay açılış konuşmasında, “Okulumuz sürekli gelişen bir dünyaya adapte olmayı, kişisel gelişimi arttırmayı, branşlar arası araştırma imkanlarını sağlamayı kendine görev addetmedir. Eleştirel bakış açısını irdeleyen, bilimselliğin önemini vurgulayan dünya bireyleri yetiştirmeyi hedefliyoruz bu kurumda. Biz eğitmenlere büyük görev düşmektedir. Okulumuzu idarecisinden, hizmetlisine kadar tüm çalışanları eğitimin aksamayan bir dişlisi olma konusunda gönüllüdür. 2017-2018 eğitim öğretim yılının başarılı geçmeni temenni ediyorum. Kurumumuz milli eğitim camiasına hayırlı olsun” dedi.

 

ŞİMŞEK

“MARMARALI OLMAK BİR RUHTUR”

Atalay’ın ardından söz alan Marmara Eğitim Kurumları  Genel Müdürü Elif Şimşek, “Marmara Eğitim Kurumları 1985’ten bugüne aynı hevesle çalışıyor. Türkiyemizin önemli şehirlerinden biri olan Kocaeli’de hizmet edecek olmanın gururunu duyuyoruz. Kurumlarımızın çatısı altındaki herkes ağır sorumluluğun bilincindedir. Eğitim anlamındaki görevimizi yerine getirme çabası içerisindeyiz. Öğrencilerimiz bizlerin göz ağrısıdır. Marmara Kolejinde eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın. Marmaralı olmak bir ruhtur, onu yaşamak onurdur.

 

HÜSEYİN

“15 BİN ÖĞRENCİYE HİZMET VERİYORUZ”

Marmara Eğitim Kurumları  Genel Müdürü Elif Şimşek’in ardından konuşan Marmara Eğitim Kurumları Kurucusu Hüseyin Şimşek, “Kurumların yaşamında özel günleri vardır. Bugün Kocaeli Marmara Kolejinin doğum günü. Katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. İnsanı şekillendiren tek şey eğitimdir. Böylesine kutsal bir yolda yürümek mutlulukların en güzelidir.Yaklaşık 15 bin öğrenciye eğitim hizmeti vermekteyiz. Bu öğrencilerin 5 bini bursludur. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok değerli öğretmenlerimiz, idarecilerimize de şimdiden teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

ÜZÜLMEZ

“KARTEPE’YE DEĞER KATACAK”

Şimşek’in ardından kürsüye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “2017-2018 eğitim yılının eğitim camiası ve toplumumuza hayırlı olsun. Marmara Eğitim Kurumlarının Kartepe kampüsü sadece eğitimin verildiği bir okul hüviyetinden çok daha ötede. Burada neredeyse gündelik ihtiyaçların tamamının karşılandığı bir yatırım. Kartepe gelişen bir ilçemiz. Bu kampus Kartepe’ye ayrı bir değer katıyor. Kartepe henüz bebeklik çağında bir ilçe. Kartepe 120 bin nüfusuyla yaz ve kış turizminin olduğu Türkiye’de Doğu ile Batı’nın kesiştiği, Türk ticari hayatının şekillendiği bir merkez konumunda. Büyük gelişim içerisindeyiz. Kamu ve özel yatırımlar sürekli olmakta. Bizler bu hıza uygun bir şekilde yatırımları teşvik etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

TANGO

 

HALK OYUNLARI

 

 

BİNA

 

_DSC0137

 

_DSC0148

 

_DSC0154

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi YEDİ İKLİM Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Efe Tur Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr