Gölcük'te İhsaniye Koşusu heyecanı - Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Global

Gölcük'te İhsaniye Koşusu heyecanı

Gölcük'te İhsaniye Koşusu heyecanı
Spor Yazdır

Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları İhsaniye Koşusu, Yunus Emre Mahallesi Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu pistinde 17 Eylül 2017 Pazar günü Saat:12.00´da başlayacak

Rahvan At Yarışları hakkında açıklamada bulunan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş şu sözleri söyledi:

 

"Bu yıl Geleneksel Rahvan At Yarışları İhsaniye Koşusunu düzenlemenin haklı onur ve gururunu yaşamaktayız. Yarışların her zaman olduğu gibi, bu senede Gölcük’e en yakışır şekilde yürütülmesi hepimizin ortak gayesi ve amacı. Bu anlamda emeği geçen herkese tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum.

 

TEK 1 SEZONDA 3 YARIŞ

Gölcük Belediyesi olarak Rahvan At Yarışlarına verdiğimiz değer ve önem neticesinde Gölcük, Türkiye'nin Rahvan At Yarışları merkezi olmuş durumda. Bilindiği gibi Geleneksel sporlara verdiğimiz önem neticesinde Türkiye’de tek bir sezonda üç yarışın yapıldığı Rahvan At Yarışları sadece Gölcük’te oluyor. En iyi pist olmanın yanında atların ve sahiplerinin de kalmaları için Konaklama Tesisimizin de hizmete girmesi büyük memnunluk yarattı. Söz verdik ve yaptık sloganımızla büyük bir hızla hizmetlerimize devam ediyoruz. Bunu hep birlikte başardık ve bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Böylesine güzel bir atmosferin oluşmasına katkı koyan Gölcüklü ve çevre illerden gelen vatandaşlarımızı da ayrıca tebrik ediyor, Geleneksel Rahvan At Yarışları İhsaniye Koşusuna katılımlarını bekliyorum"

 

10 AYRI KATEGORİDE GERÇEKLEŞECEK

Yarışlar 10 ayrı kategoride gerçekleştirilecek ve 17 Eylül 2017 Pazar günü Saat:12.00'da başlayacak. Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu pistinde Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük orta, Deste boy, Dörtlü taylar, Üçlü taylar, Tozkoparan, İthal atlar ve Köylü Dörtnal olmak üzere 10 ayrı dalda koşacak.

ihsaniye koşusu -rgb

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr