22 Temmuz 2018 Pazar

Vali Aksoy ile Hyundai Ceo’su arasında protokol

Vali Aksoy ile Hyundai Ceo’su arasında protokol
Güncel Yazdır

Haber

Vali Hüseyin Aksoy ile Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş Ceo’su Mong Hyun Yoon arasında toplam 100 başarılı meslek lisesi öğrencisi için aylık 300 TL kesintisiz ‘’Eğitim Destek Bursu’’ iş birliği protokolü imzalandı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ile Hyundai Assan Ceo’su Mong Hyun Yoon arasında ‘’Eğitim Destek Bursu’’ işbirliği protokolü imza töreni düzenlendi. Valilik Makam Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokole Vali Aksoy’un yanı sıra Hyundai Ceo’su Mong Hyun Yoon, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Hyundai Assan İdari Birimler Direktörü Yong Kuk Kim ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mersat Yavaş katılım sağladı.

 

1 MİLYON 400 BİN TL’LİK ÖDEME

2017-2018 Eğitim öğretim yılı içinde okullarında başarılı olan 100 öğrenciye aylık 300 TL burs verilecek. Öğrenciler burslarını Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açmış olduğu banka hesaplarından tahsil edebilecekler. Bursiyerlere yapılacak olan ilk ödeme Ekim ve Eylül ayı dahil edilerek 2 aylık olarak yapılacaktır. Takip eden aylar birer aylık ödeme yapılacaktır. Yıllık 100 öğrenciye aylık 300 TL’den 1 Milyon 400 bin TL ödeme yapılacak.

 

MÜDÜR

HER OKULDAN 10 ÖĞRENCİ

Toplantıda ilk konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Eğitime yaptığını desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Hundai ile valiliğimiz arasında eğitim destek bursu imzalanacak her okuldan 10 öğrenciye 300 TL burs verilecek. Protokolün devamı konusunda 4 yılın ardından devam edecek. Fakir, öksüz, başarılı, gazi ve şehit yakınları çocuklarımız yararlanacak’’ dedi.

 

CEO (2)

BU DAHA BAŞLANGIÇ

Hyundai Assan Ceo’su Mong Hyun Yoon ise, “Biz geçmişten geleceğe Türkiye ile kardeş bir ülkeyiz. Koreliler Türklerden tarih boyunca çok yardım aldı. Vefalı davranmak için her geçen gün çalışmalar yapıyoruz. Türklere minnettarız. Hyundai için Türkiye çok önemlidir. Global pazarda ilk önceliğimiz burasıdır. Üretime başlamamızın 20’nci senesi doldu. 20 yıl boyunca birçok yatırımda bulunduk ama bunlarla yetinmeyeceğiz. Bu daha küçük bir başlangıç. Umarım öğrencilerimizin geleceği için güzel bir iş olur. Çocuklara umut olabiliriz. İşlerimizi daha da arttırıp güzel işlerde bulunmak için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum” dedi.

 

VALİ (2)

EN ÖNEMLİ KONUMUZ EĞİTİM

Ardından konuşan Vali Hüseyin Aksoy ise, “12 ilçemizde başarılı öğrencilere burs vermek adına buradayız. Kore ile Türkiye’nin yakın bağları var. Bu ilişkileri farklı noktalara taşımak için bu protokol önemli bir yatırım. Eğitim her alanda en önemli konumuz. Öğrencilerin daha iyi noktaya gelmesi için çalışıyoruz. Bir aksaklık yaşanmaması için tedbirleri aldık. Belirli başarı sağlamış ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilecek ve öğrencilerimiz kendini geliştirme fırsatı bulacak. Protokolde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

İKİLİ

İŞTE BURS ALACAK OKULLAR

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne Bağlı, Başiskele Bahçeçik MTAL, Çayırova Şehit Davut Ali Kara Dağ MTAL, Gebze MTAL, Derince MTAL, Gölcük MTAL, İzmit Atatürk MTAL, İzmit MTAL, İzmit Şehit Öğretmen Ergin Komut MTAL, Kandıra MTEM, Karamürsel 100. Yıl MTAL, Körfez MTAL, Kartepe MTAL.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr