26 Eylül 2018 Çarşamba
Global

5. Paşa güreşleri başlıyor

5. Paşa güreşleri başlıyor
Spor Yazdır

Haber

İzmit Belediyesi’nin desteğiyle 16 Eylül Cumartesi günü başlayacak olan 5. Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri tanıtım toplantısı Doğukışla Gençlik Parkı Er Meydanı’nda yapıldı. Başkan Nevzat Doğan güreşlere 600 pehlivanın katılacağını açıkladı

5. Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşlerinin Tanıtım toplantısına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, organizatörleri Eski Dünya Güreş Şampiyonu Ömer Aslantaş, Rıdvan Kara, Şener Sar, başpehlivan Faruk Akkoyun ve İzmit Belediyesi Güreş Takımı katılım sağladı. 5. Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri 16 Eylül Cumartesi günü Doğukışla Gençlik Parkı Er Meydanı’nda yapılacak.

 

AKKOYUN

“ALTIN KEMERİ ALMAK İSTİYORUM”

Tanıtım toplantısında konuşan Başpehlivan Faruk Akkoyun, “2017 5. Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri hayırlı olsun. Burada Belediye Başkanımız göreve geldiğinden itibaren güreşe destek veriyor. Kırkpınar ayarında güreşler oluyor. Bizde ev sahibi olarak farklı bir güreş tutuyoruz. Bu sene çok güçlü güreşçiler yer alacak. Altın kemeri almak istiyorum. Tüm güreş severleri paşa er meydanına davet ediyorum” dedi.

 

DOĞAN

“600 SPORCU 65 BAŞPEHLİVAN”

Akkoyun’un ardından söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “600 sporcu 65 başpehlivanın katılımını bekliyoruz bu sene. Yağlı güreşlerin hem görsel olarak keyfini yaşamak hem de ata sporu olarak geleceğe taşımak istiyoruz. Belediye olarak birçok alanda faaliyetlerimiz sürüyor. Sporu teşvik ediyoruz. Bir yandan da altyapı çalışmalarımızı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

ER MEYDANI (2)

“PAŞA GÜREŞLERİNİN YERİ AYRI”

“Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşlerinin yeri bizim için ayrı diyen” Başkan Doğan sözlerini, “Burada özellikle güreş takımımızın yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Minder güreş takımımız birinci ligde Kocaelimizi temsil edecektir. Gurur duydum. İnşallah çok daha büyük başarılar gelecek. Hedefimiz büyük. Halkımızı Paşa Yağlı Güreşlerine davet ediyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

GÜREŞE KATILACAK PEHLİVANLAR

2013 ve 2017 Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban

2014 Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı

2017 Kırkpınar üçüncüsü ve 2005 Kırkpınar Başpehlivanı Şaban Yılmaz

2014 Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Faruk Akkoyun

 

BAŞKAN PEHLİVANLARLA (1)

PAŞA YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANLARI

2013 – 1. Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri Başpehlivanı İsmail Balaban

2014 – 2. Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Faruk Akkoyun

2015 – 3. Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Orhan Okulu

2016 – 4. Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Şaban Yılmaz

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr