22 Temmuz 2018 Pazar

Başbakan hangi ilçeye müdahil oldu?

Başbakan hangi ilçeye müdahil oldu?
Siyaset Yazdır

Haber

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Refahiye’den hemşerisi, AK Parti Çayırova İlçe Başkan Aday Adayı Selim Ekinci için mülakata müdahil oldu. Sonuç, hemşerisini memnun etmedi

Kongre sürecini büyük bir yoğunlukla yaşayan AK Parti’de özellikle mülakatlarda önemli ve ilginç gelişmeler yaşanıyor. Bu ilginç gelişmelerin yaşandığı ilçelerden birisi de Çayırova. Bilindiği gibi Çayırova’da aday adayları arasından Ali Osman Gür, Selim Ekinci ve Mehmet Özdemir ön plana çıktı. Uzun görüşmelerin ardından ise Ali Osman Gür, ilçe başkan adayı olarak belirlendi. Fakat mülakatta dikkat çekici bir olay yaşandı.

 

içe

NET KONUŞTU

Aday adayları arasında yer alan Selim Ekinci, Başbakan Binali Yıldırım gibi Erzincan’ın Refahiye ilçesinden. Aynı zamanda Refahiye’de Yıldırım’ın komşusu. Buna ek, babaları yakın arkadaş. Selim Ekinci’ye aday adaylık sürecinde bu durum avantaj olurken, sıra mülakata gelince ise bu özelliğinin bir faydası olmadı. Çünkü edinilen bilgilere göre Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, Çayırova’daki mülakatla alakalı Başbakan Binali Yıldırım’ı aradı. Yine alınan bilgilere göre Selim Ekinci’nin iyi bir isim olduğunu fakat devletle ticari ilişkisinin sürdüğünü kaydetti. Öğrendiğimiz kadarıyla Başbakan Yıldırım, “Bu noktada tavrımız net. Kimseye ayrıcalık tanınmasın” dedi. Bunun üzerine de Ekinci aday olamadı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr